Доступність посилання

ТОП новини

На сторiнках бєлградської преси точаться цiкавi дебати про ставлення до прихильникiв режиму Слободана Мiлошевича


На сторiнках бєлградської преси точаться цiкавi дебати про ставлення до прихильникiв режиму Слободана Мiлошевича

Бєлград, 22 травня – Однi виступають за звiльнення з посад усiх, хто брав участь у владi. Iншi вважають, що треба дати шанс тим, якi пiдтримали нову владу.

Бєлградська компанiя БК, а це значить Брати Каричі, у недiлю вручила свої традицiйнi премiї видатним діячам культури та громадським активiстам діячам. Серед лауреатiв є й троє журналiстiв, якi в минулому виступали проти режиму Слободана Мiлошевича. Це стало приводом бурхливих полемiк. Бiльшiсть журналiстiв осуджують своїх колег якi, на їхню думку, продали честь за 15 тисяч доларiв.

Згадана компанiя виникла на початку дев’яностих рокiв з невеличкої металопереробної майстернi в одному мiстечку у Косовi. Преса тодi величала чотирьох братiв Каричів, колишнiх музикантів, якi невтомною працею створили справжню iмперiю у складi якої є експорт-iмпорт й будiвельнi пiдприємства, банк, телефонна мобільна мережа та один популярний телевiзiйний канал. Найстарший з Каричiв купив вiллу неподалiк резиденцiї Мiлошевича й своєчасно заявляв, що у недiлю вранцi випиває каву з главою держави. Згодом вiн став мiнiстром. Опозицiйнi дiячi заявляли, що Каричі розбагатiли не через свою працьовитiсть та ощаднiсть, а через рiзнi пiльги та й тому, що під час мiжнародних санкцiй вiдмивали грошi за рахунок діючого режиму. Якби там не було, минулого року Каричі забули Мiлошевича й пiдтримали нову владу. А влада, здається, забула, що ці брати здобули майно за, м’яко кажучи, нез’ясованих обставин. Вiдповiдна державна комiсiя, яка переглядає незаконнi фiнансовi операцiї в минулому, лише поверхнево згадала, що i компанiї БК отримували грошi з примарної емiсiї Нацбанку та, що, мабуть, не сплачували належних податкiв.

Нагадаємо, що Каричі уже кiлька рокiв грають роль великих меценатiв. Своїми престижними премiями вони ранiше вiдзначали тих дiячiв культури, якi виступали з великосербських позицiй. Цього року лауреатами стали колишнi опозицiонери, серед них i журналiсти незалежних мас-медiа, яким в недалекому минулому довелося зазнати чимало прикрощiв. Нiхто з них не вiдмовився від премiї. Принципи принципами, а п’ятнадцять тисяч доларiв – великi грошi. Каричі таким чином, вважає бiльшiсть учасникiв полеміки, купують прихильнiсть нового уряду та й громадскостi взагалi.

А лауреати – мовчать. Точнiше, вони на урочистому врученнi премiй говорили про iдеали за якi боролися та про необхiднiсть продовження боротьби за демократiю в нових умовах. Нiхто з них досi не вiдповiв на звинувачення, що вони зрадили принципи й прийняли нечесно заробленi грошi. Зрештою, на грошах не написано, звiдки вони.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG