Доступність посилання

ТОП новини

11 головних політичних партій висловили єдність щодо вступу Литви в НАТО


11 головних політичних партій висловили єдність щодо вступу Литви в НАТО

Вільнюс, 25 травня 2001 — В середу керівники 11 головних литовських політичних партій підписали угоду "Про литовську оборонну політику в 2001-2004 р.", яку місцева преса назвала історичною. Угодою вони підтвердили, що Литва намагається членства в НАТО і активної участі в спільній іноземній політиці і політиці безпеки Європейського Союзу, що пріоритетом Литви і в майбутньому буде участь в міжнародних операціях, якими керують НАТО і ЄС, в превенції криз і конфліктів. Після церемонії підписання угоди керівники 11 партій наділи на голову кепки з символікою НАТО, які їм вручив міністр охорони країни Лінкявічюс. "Ми продемонстрували нашу єдність. Це дуже добрий знак перед наближаючеюся сесією Парламентської Асамблеї НАТО і самітом НАТО, який відбудеться в 2002 році", висловився голова Сейму, керівник союзу литовских соціал-лібералів Артурас Паулаускас.

Міністр охорони країни Лінас Лінкявічюс відзнав, що підписана угода немає сили закону, проте є основою для взяття до уваги підчас омірковування бюджету. Партії вважають, що на оборонні витрати в 2002 році слід виділити 2% від валового національного продукту, а в 2003-2004 роках цей відсоток не зменшувати. Також литовські політичні партії підтримують настанову про створення до 2006 року бригади, здібної діяти разом з силами НАТО в Литві згідно зі статтею 5 Північноатлантичного договору. До 2002 року буде створено батальйон, здібний до виконування спільних операцій з силами НАТО за кордоном. До речі, цього тижня до Вільнюса навідася відомий російський політик Григорій Явлінський, який по суті півторив офіційне російське ставлення до розширювання НАТО – Росія не бажає, щоби оцей блок наближався до її кордону.

Російська Дума проголосила бойкот сесії Парламентської Асамблеї НАТО, яка почнеться у Вільнюсі 27 травня. Асамблея об'єднує 214 парламентарів з 19 країн НАТО та 73 парламентарів (в тому числі – 5 членів Сейму Литви) з 17 країн – асоціованих членів НАТО. Всього до Вільнюса прибуде майже вісімсот парламентарів та гостей з країн НАТО і країн - асоціованих членів. Головою організаційного комітету сесії є керівник Сейму Литви Артурас Паулаускас. 31 травня на пленарному засіданні вільнюської сесії промову виголосить генеральний секретар НАТО Джордж Робертсон. Поміж Парламентською Асамблеєю НАТО і Північноатлантичним Альянсом постійно підтримуються стосунки, Альянс реагує на всі рекомендації і резолюції Асамблеї, зазначається в литовській пресі.

Партії, які підписали згадану єдину заяву щодо оборонної політики Литви – це ліберали і соціал-ліберали, які створють правлячу коаліцію, центрісти і соціал-демократи, консерватори і націоналісти, помірковані консерватори і польска Виборна акція, партія нової демократії і дві партії християнських демократів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG