Доступність посилання

ТОП новини

29 травня Українську громаду в Угорщині відвідав міністр закордонних справ України Анатолій Зленко, який перебуває у Будапешті на дводенній спільній сесії НАТО та Євросоюзу


29 травня Українську громаду в Угорщині відвідав міністр закордонних справ України Анатолій Зленко, який перебуває у Будапешті на дводенній спільній сесії НАТО та Євросоюзу

Будапешт, 30 травня 2001 – Промовляючи в Центрі української культури, глава зовнішньополітичного відомства України, зокрема, наголосив, що статус і позиції національних меншин у Європі останнім часом посилюється. Якщо ж говорити про конструктивний діалог між владою і представниками різних національних об’єднань, зауважив Анатолій Зленко, то в Угорщині такий діалог триває. Свідченням цього міністр назвав сторенння державного органу самоврядування українців. Водночас, Україна знає про ті проблеми, з якими стикається українська громада в Угорщині, тому ці питання серед інших обговорюватимуть під час зустрічі Анатолій Зленко та його угорський колега Янош Мартоні. Відповідаючи на запитання радіо Свобода про те, в якому руслі розвивається нині співпраця між Україною і НАТО, міністр, зокрема, сказав:

Анатолій Зленко

Ми надаємо великого значення співпраці з НАТО, ми поширюємо і поглиблюємо нашу співпрацю з НАТО, ми маємо добру договірну основу для такої співпраці, й далі будемо співпрацювати такою мірою, наскільки це відповідає національній безпеці та інтересам загальноєвропейської безпеки.

Василь Плоскіна

На запитання, чи планує Україна найближчим часом впровадити подвійне громадянство, міністр закордонних справ відповів:

Анатолій Зленко

На порядку денному таке питання сьогодні не стоїть. У нас працює комісія, як відомо – прикордонна та з питань національних меншин, яку, зокрема, очолює заступник міністра закордонних справ Харченко. Вони зустрічаються… Я вважаю, що в нас з огляду на увагу до національних меншин пройдено великий і значний шлях. Навіть показовий, я б сказав. Тільки ми перші з Угорщиною виробили спільну Декларацію щодо поважання прав національних меншин, і це показовий документ. До речі, він єдиний у Європі сьогодні. Вважаю, що ми рухаємося в правильному напрямку, дотримуватимемося тих домовленостей і відповідних документів, які сьогодні актуальні. Але про подвійне громадянство сьогодні не йдеться.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG