Доступність посилання

ТОП новини

Хронологія неприємностей судді Миколи Замковенка


Хронологія неприємностей судді Миколи Замковенка

Київ, 31 травня 2001 - Голову Печерського районного суду Києва Миколу Замковенка було викликано на допит в міську прокуратуру. Як повідомив Микола Замковенко, на допит у прокуратуру його запрошували як свідка, і лише в прокуратурі повідомили, що допитуватимуть його як підозрюваного. Проте Микола Замковенко відмовився давати свідчення, посилаючись на свої конституційні права, а дії прокуратури Микола Замковенко вважає неправовими.

Хронологія неприємностей в судді Замковенка почалася з того, що 23 травня прокуратура Києва порушила кримінальну справу за фактом халатності, що була допущена в очолюваному ним печерському райсуді. Того ж дня Генпрокуратура запропонувала Замковенку видати для перевірки у порядку нагляду чотири кримінальні справи, що розглядалися ним особисто впродовж 1998-99 років. Офіційна причина виникнення цієї справи називалася - порушення конституційних прав громадян на оскарження у касаційному порядку вироків Печерського суду.

На вимогу столичної прокуратури Микола Замковенко видав лише одну справу. Решту він обіцяв передати після підготовки та належного оформлення цих справ.

Унаслідок цього, у кабінеті голови суду прокуратура провела обшук, після чого Микола Замковенко передав усі справи, які від нього зажадала прокуратура.

Однак 28 травня в його кабінеті було здійснено ще один обшук, а 29 травня прокуратура порушила проти Замковенка кримінальну справу за перевищення повноважень. Представники прокуратури провели знову два обшуки – у робочому кабінеті та вдома у Миколи Замковенка.

Адвокат Миколи Замковенка Андрій Федур назвав дії прокуратури Києва неправовими .

Микола Замковенко не називає своїх версій стосовно здійснених обшуків та порушеної проти нього кримінальної справи. Водночас він припускає, що причиною утиску можуть бути ті резонансні справи, які він розглядав. Нагадаємо, що однією з останніх справ, яку розглядав Замковенко, була справа Юлії Тимошенко.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG