Доступність посилання

ТОП новини

Права людини. Події у світі


Права людини. Події у світі

ПАРЛАМЕНТ МОЛДОВИ ВІДХИЛИВ ЗАКОНОПРОЕКТ, ЩОДО ВІЛЬНОГО ДОСТУПУ ГРОМАДЯН ДО ЇХНІХ ОСОБИСТИХ СПРАВ, ЩО ЗБЕРІГАЮТЬСЯ В АРХІВАХ КГБ.

31 травня парламент Молдови, у якому переважають комуністи відхилив законопроект про люстрацію. У проекті закону, представленого депутатами Християнсько-демократичної партії, було обумовлено, що будь-який громадянин Республіки Молдови чи іноземець, який після 1940 року проживав на території Молдови, має право доступу до особистої справи, що була заведена органами безпеки. Законопроектом також було передбачено, що кандидати на відповідальні державні посади мали б надавати інформацію, яка підтверджувала б їхню непричетність до КГБ.

Однак, цей проект закону було відхилено депутатами-комуністами, які становлять більшість у парламенті Молдови. Проти такого закону проголосувало 64 парламентарі зі 101.

ПРЕЗИДЕН ЧЕЧЕНСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ АСЛАН МАСХАДОВ ЗНОВУ ЗАЯВИВ ПРО СВОЮ ГОТОВНІСТЬ РОЗПОЧАТИ МИРНІ ПЕРЕГОВОРИ З РОСІЙСЬКОЮ СТОРОНОЮ.

Російська громадська організація «Загальнонаціоний комітет за припинення війни і встановлення миру у Чеченській Республіці», оприлюднила цими днями відповідь Президента Чечні Аслана Масхадова на відкритий лист до Президентів Росії і Чечні із закликом розпочати офіційні мирні переговори без попередніх умов.

У відповіді Масхадова, мовиться, цитую: «Ми ведемо свою боротьбу з метою, вже в котре, врятувати наш народ від геноциду і тієї варварської політики «спаленої землі», що її провадить Росія проти чеченського народу вже понад 300 років. Однак, зауважує Масхадов, можливі й інши взаємини між Москвою і чечецями. За його словами, «досі, як не дивно, з чеченським народом ніхто не намагався побудувати свої взаємини на принципах добросусідства, взаємної поваги і визнання його законних прав на цю землю». У своїй відповіді, Президент Чечні висловив готовність розпочати переговори з офійною Москвою.

Однак, як зазначає правозахисне агенстсво «Пріма», Президент Росії Володимир Путін, на заклик громадської організації до мирних переговорів, відповіді досі не дав.

АФГАНСЬКИЙ РУХ «ТАЛІБАН» ЗАБОРОНИВ ЖІНКАМ-ІНОЗЕМКАМ СІДАТИ ЗА КЕРМО АВТОМОБІЛЯ НА ТЕРИТОРІЇ АФГАНІСТАНУ.

Керівництво руху «Талібан», всеможливо обмеживши права афганських жінок, взялося за жінок-іноземок. Чергове рішення «талібів» забороняє іноземкам сідати за кермо автомобілів на території Афганістану, бо це нібито порушує місцеві традиції.

У заяві руху «Талібан» мовиться, що заборона бути водієм стосується громадянок усіх закордонних країн, які перебувають на афганській землі.

Слід нагадати, що ісламські фундаменталісти руху «Талібан» заборонили афганським жінкам здобувати освіту, найматися на будь-яку роботу, за винятком ділянки охорони здоров’я. Місцевим жінкам також заборонено з’являтися у громадських місцях без чадри.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG