Доступність посилання

ТОП новини

Головною темою західної преси в четвер залишається візит до Європи Президента Сполучених Штатів Америки Джорджа Буша


Головною темою західної преси в четвер залишається візит до Європи Президента Сполучених Штатів Америки Джорджа Буша

Прага, 14 червня 2001 — Редакційна стаття в європейському виданні щоденника Вол Стріт Джорнал висловлює думку, що вердикт щодо загального успіху Бушевої європейської подорожі було винесено ще до того, як він вирушив із Вашинґтона — і вердикт неґативний. Із європейських засобів інформації видно, що європейці бачать у Бушеві «ковбоя» і що в трансатлантичних узаєминах поглиблюється розкол.

Один із його проявів — протилежне ставлення до кари смерті, пише щоденник Н’ю Йорк Таймз: залежність Америки від кари смерті серйозно підриває її моральну вагу як усесвітнього захисника прав особи й людини. У редакційній статті газета зазначає, що, зустрічаючись із керівниками Європейського Союзу в Швеції, Буш візьме участь у зібранні міжнародної організації, яка забороняє членство будь-якій країні, що не скасувала кару смерті: те, що в Америці вважають за справу кримінальної юстиції, в інших демократіях мають за питання прав людини.

Тим часом коментар у німецькому щоденнику Вельт захищає європейську подоріж Буша — на думку автора статті, хоча Президент США й не має великого досвіду в міжнародних справах, він вирушив у поїздку добре підготованим.

Французький щоденник Монд уважає, що на зустрічі в Швеції, незважаючи на невизначеність серед союзників США в НАТО щодо американської системи протиракетної оборони, Буш мав би захистити свої позиції з інших трансатлантичних суперечностей, і зокрема звернути свій погляд до питань довкілля: на думку газети, саме ця справа, тобто відкинення Бушем Протоколу Кіото, є перша в переліку суперечливих питань, мовиться в редакційній статті.

А британський щоденник Файнаншл Таймз звертається до подальших планів Джорджа Буша — його майбутньої зустрічі з Президентом Росії Владіміром Путіним. Найважливішим аспектом Бушевої зустрічі з союзниками в НАТО, пише газета в редакційній статті, стала проголошена ним готовність знову залучити Росію до діялогу про співпрацю. Таким чином Буш намагається досягти двох несумісних цілей — і розширення НАТО, нова фаза якого долучила б і частину колишнього Радянського Союзу, тобто три країни Балтії, і поліпшення співпраці з Росією, для якої вступ до Північноатлантичного союзу пострадянських країн дотепер є анафемою.

Єдиний шлях переконати Путіна пристати на такий спосіб розширення НАТО, вважає Файнаншл Таймз, є переконати його, що союз НАТО зараз зовсім не той, як був за часів Холодної війни, і більше залучити й саму Росію в структури її колишнього ворога. Якщо ж Росію буде відверто залишено поза дахом НАТО, пише щоденник, то важко уявити, як можна буде поховати старі взаємини доби Холодної війни.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG