Доступність посилання

ТОП новини

Патріарх Київський і Всія Руси-України Філарет для Радіо “Свобода”: Політичне значення приїзду Папи в тому, що з цим візитом пов’язане входження України до Європейської спільноти


Патріарх Київський і Всія Руси-України Філарет для Радіо “Свобода”: Політичне значення приїзду Папи в тому, що з цим візитом пов’язане входження України до Європейської спільноти

Київ, 20 червня 2001 –

Гості Радіо “Свобода” - Патріарх Київський і Всія Руси-України Філарет та культуролог Вадим Скуратівський.

Ірина Халупа:

“Судячи з соціологічних опитувань, більшість українців ставиться до візиту Папи позитивно. Він приїздить на запрошення президента, як голова держави Ватикан, а також як християнський душпастир. Як Ви, Ваше Святосте, ставитесь до візиту Папи?”

Філарет:

“Як Ви сказали, Папа перебуватиме в Україні на запрошення президента, і тому ми розглядаємо це, як державний візит. З другого боку, Папа є главою Римо-католицької церкви, а в Україні живе немало католиків, тому Папа відвідує і свою католицьку паству - я маю на увазі Українську Греко- католицьку і Римо-католицьку церкву.

Виникає питання: чи має Папа право відвідати свою паству? Звичайно. Він відвідував паству в усіх країнах. Наша церква вважає, що немає жодних законних підстав забороняти Папі приїжджати до України як главі держави Ватикан і як пастирю.

У Києві відбувалися акції протесту, організовані союзом православних братств УПЦ

Я думаю, у демонстрації брали участь темні люди, яких використовували різні політичні сили. А наміри протесту такі: приїзд Папи до України має і політичне значення, тому що запрошує президент.

Політичне значення в тому, що з цим візитом пов’язане входження України до Європейської спільноти. Румунія, Греція і навіть Грузія, які прямують до Європи, запросили Папу як главу Католицької церкви і главу держави Ватикан з тим, щоб ці візити сприяли об”єднанню всієї Європи.

Ви знаєте, Росія не дуже хоче, щоб Україна входила до Європейської спільноти, тому це одна з причин, чому релігію використовують політичні діячі. Ви звернули увагу , що серед організаторів цієї демонстрації, - не церковні, а громадські діячі: такі, як Союз православних братств, інщі громадські організації в Україні російського спрямування, які не дуже задоволені, що Україна є незалежною державою.

Політичні кола використовують темну масу ( а те, що вона темна, Ви чули з тих вигуків і плакатів, де називають Папу Антихристом). До цього причетна і Російська церква – Московський патріархат. Виникає питання: а чому ці бояться?”

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG