Доступність посилання

ТОП новини

США і розширення НАТО на Схід. Звинувачення Шарона у воєнних злочинах


США і розширення НАТО на Схід. Звинувачення Шарона у воєнних злочинах

Прага, 22 червня 2001 – Західні оглядачі продовжують коментувати перспективи розширення союзу НАТО на Схід у контексті американсько-російських взаємин. Західна преса відгукується також на звинувачення у воєнних злочинах прем’єр-міністра Ізраїлю Шарона, які, на підставі скарги групи палестинців, висунув проти нього бельгійський суд.

Газета «Уолл стріт джорнел» у своєму європейському виданні містить коментар Владіміра Сокора, в якому автор аналізує становище колишніх комуністичних країн, які раніше були під контролем Москви, а нині нетерпеливо очікують прилучення до союзу НАТО. Лише НАТО, як вважає коментатор, може запевнити цим країнам стабільне майбутнє і почуття безпеки. Зокрема ідеться про балтійські країни. При цьому автор наводить заклики президента Буша під час його поїздки до Європи. Він кририкує позиції тих членів НАТО, які закликають зважати на думку Москви у справі розширення НАТО. Тримати Центральну Європу поза рамками НАТО лише тому, що колишній господар (тобто Росія) виступає проти прилучення країн цього регіону до НАТО, пише на закінчення автор, було б аморально і нереалістично.

Ця ж газета «Уолл стріт джорнел» у редакційній статті порушує справу звинувачення у Бельгії прем’єр-міністра Ізраїлю Шарона у воєнних злочинах за масові убивства палестинських біженців 82-го року у таборах Сабра і Шатіла в Лівані. Юристи і журналісти Бі-Бі-Сі, які розслідували справу цих убивств, вважають, що відповдальність за різню і безчинства ліванських християнських фалангістів у згаданих таборах несе генерал Шарон, який тоді командував операціями в Лівані. Група біженців, якій вдалося врятуватися, склала в Брюсселі скаргу на Шарона, вимагаючи визнати його винним і покарати. Газета зазначає при цьому, що 83-го року спеціальна комісія в Ізраїлі провела слідство і звинуватила Шарона у недбальстві, зокрема у тому, що він не вжив належних заходів, щоб відвернути напад християнських фагангістів на біженські табори. Після цього Шарон змушений був піти у відставку і на тривалий час зник з політичної сцени.

85-го року Нью-Йоркський суд звинуватив журнал «Тайм» у знеславленні Шарона за повідомлення, що Шарон нібито завчасу знав про різню у згаданих таборах.

Цю ж тему коментує оглядач французької газети «Ліберасьйон» Крістоф Болтанскі, який вважає, що в недавній своїй передачі Бі-Бі-Сі не внесло жодних нових елементів у справі масових убивств в палестинських біженських таборах, а лише піднесло цей воєнний злочин у світлі нового міжнародного права. 99-го року, пише автор, 20 палестинців, що залишилися живі після різні в біженських таборах в Лівані, звернулися зі скаргою до бельгійського суду, який займається злочинами проти людяності та актами тортурування людей, навіть якщо ці злочини вчинено поза межами Бельгії.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG