Доступність посилання

ТОП новини

Українська міліція під час візиту Папи Римського до України, схоже, збирається перевершити саму себе у заходах безпеки


Українська міліція під час візиту Папи Римського до України, схоже, збирається перевершити саму себе у заходах безпеки

Київ, 22 червня 2001 - Українська міліція під час візиту Папи Римського до України, схоже, збирається перевершити саму себе у заходах безпеки та дотримання правопорядку. На всіх маршрутах пересування: Святійшого отця Києвом мешканцям будинків та працівникам офісів у них заборонено виходити на балкони чи впускати когось незнайомого до помешкань, бо ним може виявитися терорист. Рух транзитного транспорту через Київ буде заборонено, а всі авто чи автобуси з паломниками паркуватимуть у спеціальних місцях. Перевірять усі під'їзди та каналізаційні люки на дорогах. Киянам заборонено кидати квіти Папі під ноги чи в напрямку його автомобіля.

Паломників на стадіоні "Чайка", де відбуватимуться молебні, зустрічатимуть металодетекторні рамки та спеціально навчені собаки, котрі мають виявити вибухівку і зброю. І взагалі, щоб потрапити на стадіон і послухати Папу, треба буде вибиратися з дому на три- чотири години раніше, бо рух на трасі буде заблоковано і три кілометри шляху доведеться долати пішки. І, як повідомили здивованим вірним в спеціальних листівках міліцейські чини, роблять вони це на вимогу служби охорони Ватикану.

Ватикан це здивувало, і єпископ Станіслав Широкорадюк на прес-конференції в Києві спробував пояснити, що це не так. Він натякнув, що Папа все-таки приїжджає не тільки до президента Кучми чи під нагляд міліції, а ще й для українського народу. Міліція в Києві ніби зрозуміла і дозволила паломникам взяти з собою на стадіон "Чайку" питну воду| стільці і навіть розкладачки. Але вже у Львові лібералізму не вистачило.

А вагітних львів'янок навіть попередили, що під час візиту міський транспорт не ходитиме, а тому до пологових будинків вони мають прийти і лягти туди завчасно, бо у львівської міліції і влади, бачите, Папа приїжджає.

І найстрашніше в цій ситуації навіть те, заходи безпеки можуть викликати негативне ставлення до Папи і справедливе роздратування киян, а владу це не хвилює.

Страшно те, що відбувається з благословіння влади і що саме їй хочеться, щоб Папа приїхав не так до людей, як до неї. Бо це потрібно для відмивки світлого іміджу в очах світової спільноти. І заради цього міліція готова оберігати Папу не те що від народу, а й від самого себе.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG