Доступність посилання

ТОП новини

Чи має майбутнє референдум про відставку президента? Або про харківський перформанс «Good buy, mr President!”


Чи має майбутнє референдум про відставку президента? Або про харківський перформанс «Good buy, mr President!”

Харків, 29 червня 2001 – Так чи має майбутнє референдум про відставку президента? Ось що відбувалося з приводу цього питання на початку червня у Харкові.

Відповідно до листівки з назвою «Кучма – це корок у пляшці з вином української демократії» штабу з проведення Всеукраїнського референдуму з питань дострокової відставки президента та зміни системи влади в Україні 6 червня його харківські учасники відкорковували шампанське на площі Конституції під час проведення перформансу «Good buy, mr President!” Незважаючи на дощ, упродовж двох годин цієї PR-акції виявилося чимало охочих зайти в кабінку для голосування і просто подебатувати на тему: “Як українцям жити далі?”

Акція під гаслом “Референдум починається тут!” прийшла й до Харкова. Проводить її обласний комітет опору “За правду!”, харківські керівники-“заправдисти” й координатори Молодіжного штабу з проведення Всеукраїнського референдуму Євген Золотарьов і Костянтин Канишев вважають свій перформенс репетицією референдуму, спробою прориву його блокади владою.

Адже міський голова Михайло Пилипчук повернув документи організаторам двох міських зборів на підтримку референдуму, як вважають їхні учасники, “через геть надумані приводи”. Один з ініціаторів проведення референдуму, юрист Олег Завора каже, що не можна було відмовляти учасникам зборів на тій підставі, що шестеро осіб зареєструвалися як учасники обох зборів, які проводилися одночасно, а двоє учасників були неповнолітні. Однак ці підстави, зауважує Олег Завора, законом про референдум не передбачені, тоді як конкретні вимоги закону щодо умов і порядку проведення зборів були дотримані: у зборах брали участь 215 осіб, на порядок денний були винесені питання, яких вимагає закон, і більшість учасників схвалила їх. “Ми, - говорить Олег Завора, - “оскаржимо відмову в Дзержинському райсуді і переконані, що суд визнає рішення харківського міського голови таким, що не відповідає закону і зобов’яже останнього подати документи проведення зборів до Центрального виборчого комітету для реєстрації ініціативної групи”.

А результати двогодинного “дощового” плебісциту виявилися такими: із 60 осіб, що проголосували, 52 (86%) – за відставку Президента, проти – семеро, за зміну систему влади – 50 осіб, проти – дев’ятеро.

Офіційний спостерігач перформансу, голова Харківської міської організації Української народної партій “Собор” Андрій Шаган авторитетно засвідчив журналістам, що голосування, на відміну од президентських виборів, проходило абсолютно чесно, без підкупу, шантажу й фальсифікації результатів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG