Доступність посилання

ТОП новини

«Польща, як і раніше, підтримуватиме всі зусилля України на шляху вступу до Європейського союзу», – сказав Віце-прем’єр-міністр Республіки Польща Януш Штайнгофф


«Польща, як і раніше, підтримуватиме всі зусилля України на шляху вступу до Європейського союзу», – сказав Віце-прем’єр-міністр Республіки Польща Януш Штайнгофф

При цьому він наголосив, що повноправне членство Польщі в ЄС не погіршить українсько-польські відносини.

Януш Штайнгофф висловлюється за необхідність пожвавити українсько-польське співробітництво у сфері енергетики та нафтогазовому секторі.

Можливість об’єднання енергосистем України і Польщі Януш Штайнгофф обговорив у п’ятницю у Києві з першим віце-прем’єром українського уряду Олегом Дубиною.

Як повідомив Штайнгофф на прес-конференції після спільного засідання українсько-польської групи з питань співробітництва в енергетичній галузі, обговорювалися питання виробництва, транспортування та обміну електроенергією, зокрема, співробітництво двох країн щодо підключення української енергосистеми (так званого «Бурштинського енергоострова») до європейських енергосистем.

Група обговорила також будівництво лінії електропередач Хмельницька АЕС – Жешув, яка дасть можливість збільшити експорт електроенергії в Польщу.

Януш Штайнгофф висловив упевненість, що співробітництво в галузі електроенергетики має велике значення для обох країн.

Україна і Польща мають також намір працювати в напрямку подальшої лібералізації торгівлі між двома країнами з метою зростання товарообігу. За словами Штайнгоффа, такою є позиція обох сторін, яка обговорювалась під час зустрічі з українськими урядовцями 29 червня.

Польща водночас підтверджує свою підтримку проекту будівництва нафтопроводу Одеса-Броди-Ґданськ і готова брати участь у ньому на комерційних умовах, заявив Януш Штайнгофф.

Тим часом Україна пропонує Польщі надати в розпорядження свої підземні сховища газу для сезонного і стратегічного зберігання.

Крім цього, на засіданні робочої групи обговорювалося питання про будівництво другої нитки газопроводу Ямал-Європа в обхід України.

Перший віце-прем’єр України Олег Дубина зазначив на прес-конференції, що під час засідання «не почув жодного питання, яке б суперечило співробітництву Польщі і України».
XS
SM
MD
LG