Доступність посилання

ТОП новини

Українську Церкву в Криму продовжують утискувати


Українську Церкву в Криму продовжують утискувати

Симферополь, 5 липня 2001 - Прокуратура Криму за кілька днів до закінчення дії перехідних положень Конституції України опротестувала рішення Верховної Ради Криму про передачу у користування громаді УПЦ Київського Патріархату приміщення колишнього клубу, в якому уже майже 10 років розміщається храм Святих Рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги. Українські православні готують акції протесту, вважаючи, що їхні права в Криму утискуються.

Кримська прокуратура досить оперативно відгукнулася на звернення Фонду майна АРК щодо приміщення на вул.Севастопольській, 17-А. З початку 90-х років там розміщається храм Святих Рівноапостольних князя Володимира і княгині Ольги та Кримське Єпархіальне Управління УПЦ Київського Патріархату. Однак, Фонд надумав передати цей будинок у центрі міста біржі, потім змінив свої плани і тепер намагається розмістити там свій офіс.

16 травня Верховна Рада Криму ухвалила рішення про передачу цього приміщеня Кримському Єпархіальному Управлінню УПЦ Київського Патріархату в оренду на 50 років. За тиждень Фонд майна АРК звертається з листом до Прокуратури Криму, а та не довго зволікаючи, за кілька днів до закінчення дії перехідних положень Конституції України опротестувує рішення Верховної Ради автономії. Не відомо, чи реагуватиме кримський парламент на цей протест, але у громадах УПЦ Київського Патріархату наростає невдоволення діями властей.

За словами Єпископа Симферопольського і Кримського Климента, протест прокуратури може призвести до загострення міжконфесійної та міжнаціональної ситуації в регіоні. Владика Климент каже, що керівництво Фонду майна АРК намагається всім довести, що приміщення не використовується як культове, попри те, що там освячено і діє три церкви, поширює у владних структурах неправдиву інформацію, нацьковує духовенство і вірних УПЦ Московської Патріархії.

Як повідомили в Громадському комітеті захисту українських церков у Криму, його члени, а це – представники кількох політичних партій і громадських організацій півострова, готують масові і радикальні акції протесту. Розглядається можливість перекриття центральних вулиць Симферополя на День незалежності України. Проте, як запевнили представники комітету, зараз вони вдадуться лише до петиційної кампанії, вимагаючи від президента Леоніда Кучми, щоб він повернув УПЦ Київського Патріархату приміщення у центрі Симферополя своїм указом.

Слід додати, що торік рішенням Ради міністрів Криму в українських православних відібрали будівлю колишньої церкви св. Миколи в Симферополі і передали Московській церкві. Тоді Київський Патріархат промовчав і не дозволив своїм вірним протестувати. Тепер такого мовчання і такої заборони не буде.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG