Доступність посилання

ТОП новини

У Сполучених Штатах розробляють нову систему протиракетної оборони


У Сполучених Штатах розробляють нову систему протиракетної оборони

Нью-Йорк, 9 липня 2001 ― Науковцям та інженерам, які працюють над низкою нових варіантів створення і розгортання протиракетної оборни йдеться про таку надійну систему, яка могла б захистити як територію США і американські війська за кордоном, так і країни-союзниці Америки. У центрі уваги тепер не сама по собі ідея розгортання, а випробування, багатосерійні випробування, - сказав журналістам Рік Ленер, представник організації протибалістичного ракетного захисту при Міністерстві оборони США.

Існуючий американо-радянський договір від 1972 року забороняє створення національної системи ПРО. Але державний секретар США Колін Пауел неодноразово заявляв, що угода ця застаріла і не може зупинити Америку на шляху до розгортання системи протибалістичної оборони.

Президент США Джордж Буш назвав цю угоду «реліктом холодної війни» та зазначив, що Америка не вважає Росію ворогом і має намір створити захист не від російського нападу, а від випадкового запуску від країн-екстремістів, що прагнуть придбати ядерну зброю, таких, як Іран, Ірак, Північна Корея.

Наприкінці минулого тижня, перед тим як повернутися до Вашингтона після святкування свого 55-річчя у родинному маєтку Кеннебункпорт в штаті Мейн, Д.Буш мав десятихвилинну розмову з російським президентом В.Путіним. Він сказав репортерам, зокрема, таке про цю розмову: «У нас спільні інтереси. Він (тобто В.Путін) глибоко стурбований проблемою екстремізму і тим, що екстремізм може означати для Росії. Він визнає, що є нові загрози у двадцять першому столітті. Сполучені Штати – не загроза», - зазначив президент Д.Буш.

14 липня Пентагон планує провести перші цього року випробування, під час яких ракета-перехоплювач має збити ракету далекого радіусу дії. Це все одно, що поцілити кулею у кулю. Торік таке випробування закінчилося невдачею.

Тим часом, міністр оборони Доналд Рамсфелд вирішив, що самої лише системи, яка дозволяє збивати ракету у повітрі не досить для забезпечення глобального захисту. Він хоче створити систему у кілька шарів, тобто комбінацію із кількох різних систем. Скажімо, одна система має перехоплювати балістичну ракету на початковій стадії запуску, тобто, під час прискорення, коли її найлегше виявити. Друга система повинна поцілити в ракету десь усередині польоту, ще одна - на стадії підлету.

Деякі з протиракетних систем плануються для наземного базування, інші - для морського, можливо, на борту авіаносця. Передбачають розташування усіх систем у 2004-2008 роках.

Але все це – попередні розрахунки. Запропонований Білим Домом бюджет на наступний фінансовий рік, що почнеться 1 жовтня, передбачає витратити на систему протиракетної оборони 8 мільярдів 300 мільйонів доларів. Це на 40 % більше, ніж у поточному році.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG