Доступність посилання

ТОП новини

У Владивостоці відбудеться повторний судовий процес над російським журналістом і правозахисником Григорієм Паськом


У Владивостоці відбудеться повторний судовий процес над російським журналістом і правозахисником Григорієм Паськом

Москва, 11 липня 2001 - Російського журналіста і правозахисника Григорія Паська звинувачувала Федеральна Служба Безпеки Російської федерації у шпигунстві на користь іноземних держав, які нібито намагалися дізнатися про військові секрети російської держави. Насправді ж Григорій Пасько був активістом екологічної організації. Його інформація про порушення російськими військовими безпеки в Тихоокеанському реґіоні допомогла не тільки екологам у всьому світі, а й насамперед громадянам Російської федерації, які живуть у цьому реґіоні, бо показала, що ситуація є досить складна і що російські військові нерідко приховують правдиву інформацію про екологічну ситуацію в тих чи тих реґіонах Росії. Однак, місцевому осередку ФСБ було, по-перше, потрібно обмежити діяльність екологів на власній території, а по-друге, довести, що він теж здатен розкривати шпигунські заколоти.

Справа Григорія Паська «розсипалася» просто в суді. Очевидно, що ця ситуація є досить серйозною для російських спеціальних служб, яким було показано, що вони навряд чи можуть очікувати якогось реального сприяння своїй діяльності тоді, коли жодних доказів на користь їхньої версії про шпигунську діяльність російських правозахисників просто немає. І от тепер Федеральна Служба Безпеки вирішила довести, що Григорій Пасько не правозахисник, не активіст екологічної організації, не незалежний журналіст, а все ж таки шпигун. Починається повторний процес у справі Паська.

Як вважають спостерігачі, навряд чи місцеве відділення ФСБ буде здатне довести щось інше всупереч тим фактам, які було вже висунуто під час попередніх судових засідань. Втім, саме бажання російських спецслужб продовжувати справи, які є очевидно несприятливими для їхньої репутації, свідчить, що в Росії вже з’явилася традиція для ФСБ та інших спеціальних служб цієї країни боротися з вигаданими ворогами. Навіть тоді, коли ця боротьба очевидно не сприяє підтриманню репутації спецслужб.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG