Доступність посилання

ТОП новини

Андрій Федур для Радіо “Свобода”: “...хоч це дуже прикро для мене як для адвоката матері Гонгадзе, я більше схиляюся до думки, що цей злочин не буде розкритий взагалі”


Андрій Федур для Радіо “Свобода”: “...хоч це дуже прикро для мене як для адвоката матері Гонгадзе, я більше схиляюся до думки, що цей злочин не буде розкритий взагалі”

Київ, 19 липня 2001 -

Адвокат Лесі Гонгадзе Андрій Федур в прямому ефірі Радіо “Свобода”:

“...Якщо повернутися до вбивства Гонгадзе, я дійсно вважаю, що цей злочин не буде розкритий найближчим часом. Більше того, я раніше висловлював припущення і зараз можу сказати: на сьогоднішній день у нас практично втрачені можливості для розкриття цього вбивства, і, вибачте, хоч це дуже прикро для мене як для адвоката матері Гонгадзе, я більше схиляюся до думки, що цей злочин не буде розкритий взагалі.

Я переконаний, якщо б справді знайшли замовників цього вбивства і займалися виконавцями, у нас були б можливості це знати. Генпрокуратурі було б що повідомити. Мене можуть критикувати, кажучи, що Генпрокурор може бути більше обізнаним у цій справі, ніж адвокат потерпілої, але я висловлюю тільки свою позицію.

Завдання , яке стоїть перед суспільством наступне: людей, які скоїли цей злочин ( ще раз кажу, незалежно від того, хто вони є) треба встановити, і вони мають понести відповідальність.

З глибоким сумом я говорю про те, що, на жаль, мої тодішні заяви про те, що це вбивство не буде розкрите, знайшли своє підтвердження. Я жалкую, що я в даному випадку не помилився. Для мне як для адвоката потерпілої було б набагато краще, щоб я помилився і вбивство було розкрите.

Зиновій Фриз (Прага):

“Що не зроблене найголовніше в цій справі, хто це має зробити, щоб встановити істину?”

Андрій Федур:

“Ви знаєте, я можу повідомити, що я знаю цю справу дуже погано, бо з самими матеріалами кримінальної справи Георгія Гонгадзе я, фактично, не ознайомлений. Колись я висловився, що багато б чого віддав, щоб ознайомитися з цими матеріалами в повному обсязі, але у мне не має такої можливості. Це не передбачено зараз законом. І слідство мені ці матеріали не надає.

У зв’язку з тим, що ця справа має такий величезний суспільний резонанс, тут треба було і діяти трошки інакше.

Я висловлював думку, що при формуванні слідчої групи, яка займається вбивством Гонгадзе, треба було зібрати кращих спеціалістів з розслідування навмисних убивств. Я сам колись був слідчим з особливо важливих справ і добре знаю, що в нашій країні є професіонали, які розуміються на вбивствах. Треба було зібрати їх у широку слідчу групу, оголосити поіменно, щоб усі знали, що саме вони є відповідальними за розслідування.

Другий крок при цьому (який рівноцінний першому за важливістю) : цим людям і їхнім родинам треба було дати певні гарантії. Вони мали б стосуватися наступного: незалежно від того, на кого б ці слідчі не вийшли в результаті цього розслідування, держава їх не зрадить, їх не знищать, якщо вони професійно виконають свій обов’язок, і все одно вони будуть поважними людьми в цій державі. Це потрібно було зробити...”

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG