Доступність посилання

ТОП новини
09 травня 2021, Київ 00:36

Про загрозу еміграції найактивнішого шару населення і незвично інтенсивне листування поміж Вільнюсом і Вашінгтоном


Про загрозу еміграції найактивнішого шару населення і незвично інтенсивне листування поміж Вільнюсом і Вашінгтоном

Вільнюс, 20 липня 2001 — Цього тижня в литовській пресі з’явилося припущення, що після вступу Литви в Європейський Союз з країни вкупі з родинами працівників протягом 10 років емігруватиме до 300 тисяч мешканців Литви, тобто економічно найактивніший, найкращий шар населення.

Литовські європереговорщики це заперечують. Головний європереговорщик Литви Пятрас Ауштрявічюс говорить, що, за прогнозами спеціалістів, на пошуки роботи відправиться 2-4% трудящих – до 60 тисяч осіб. Віце-міністр соціальної охорони і праці Рімантас Кайряліс також вважає, що народ з Литви не почне до ЄС в масовому порядку вибувати. Мовляв, досвід таких країн як Португалія, Греція, Ірландія свідчить, що масового від’їзду громадян за кордон побоювалися необгрунтовано. Міністерством оголошено конкурс на виконання дослідження про те, скільки справді осіб збирається відправитися на роботу до країн ЄС і якою може бути реакція на це ринку праці Литви.

В разі вступу Литви в ЄС відплив робочої сили й справді може бути не таким великим, як дехто пророкує. “Литва приречена на добробут”, висловився нещодавно один оптимістичний литовський оглядач. Член Європейської Комісії Мішель Барн’є, який в четвер у Вільнюсі зустрівся з президентом Адамкусом, прем’єр-міністром Бразаускасом, міністром фінансів Далею Грибаускайте, повідомив, що після вступу Литва за теперішнім економічним станом на фінансування різних програм із структурних фондів ЄС може отримувати до 1 млрд. доларів США щороку (включаючи співфінансування в розмірі 1/4 з Литви). До вступу Литви в ЄС країна щороку може зі структурних фондів отримувати до 125 млн. євро. На фінансування закриття першого енергоблоку Ігналінської АЕС ЄС вже виділив 168 млн. євро. Закриття литовської АЕС М.Барн’є назвав проблемою всієї Європи.

Незвичайно активним стало останнім часом листування поміж керівництвом Литви і США. Протягом місяця литовські керівники – голова Сейму, прем’єр-міністр одержали навіть 6 листів з Вашінгтона. В тому числі, новий прем’єр-міністр Альгірдас Бразаускас одержав поздоровлення від президента США. Державний секретар США Колін Пауел та взагалі політики США залишилися дуже вдоволеними листом-відповіддю Бразаускаса, в якому були “добрі речення щодо підтримки” американській компанії “Williams” і російській нафтовій компанії ЮКОС, яка разом з “Williams” пропонує Литві довгострочний договір про постачання нафти. Серед інших листів литовському керівництву був лист сенатора США Гордона Сміта голові Сейму Артурасу Паулаускасу в середині червня, того ж тижня, коли на саміті в Брюселі було ясно сказано, що друга хвиля розширення НАТО відбудеться вже восени наступного року, а Литва вважається одним з найреальніших кандидатів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG