Доступність посилання

ТОП новини

Демократи-ринковики не матимуть більшості в майбутньому парламенті – прогноз Economist


Демократи-ринковики не матимуть більшості в майбутньому парламенті – прогноз Economist

Прага, 23 липня 2001 ― Президент Кучма міцно триматиметься при владі і після наступних парламентських виборів. Такий невтішний для про-реформаторських сил прогноз зробили експерти британської аналітичної компанії Economist Intelligence Unit, котра входить до групи впливового часопису Economist. Про-реформаторські та анти-кучмівські сили, котрі об’єдналися навколо колишнього прем’єра Віктора Ющенка здійснюватимуть тиск на президента, проте їм не вдасться створити більшості в парламенті, вважають аналітики.

Протягом найближчих 12 місяців, політична ситуація в Україні, можливо, і не буде такою напруженою, як впродовж останнього року, але жодної стабілізації політичного життя експерти також не передбачають. Президент Кучма залишиться скомпрометованою фігурою, чиє політичне довголіття залежатиме від агрессивності відповіді на кожні нові можливі звинувачення на його адресу. Цим експерти британської аналітичної компанії Economist Intelligence Unit пояснюють неможливість встановлення нормальних і стабільних політичних інститутів.

Британські експерти також сумніваються у тому, що більший контроль над урядом допоможе згладити стосунки між різними гілками влади та поліпшити формування політики, зокрема тому що уряд не має підтримки парламенту, в якому відбувається жорстока політична боротьба.

Наближення парламентських виборів навесні наступного року накалятиме і без того напружену ситуацію тому, що ставки в боротьбі для всіх сторін, включно з Кучмою, є надзвичайно високими. На думку британських аналітиків, Леонід Кучма добре усвідомлює, що його можливість консолідувати президентську владу та забезпечити власне політичне виживання залежить від складу майбутнього парламенту.

Праві анти-президентські групи покладають надію на колишнього прем’єра Віктора Ющенка, котрий залишається найпопулярнішим політиком країни, але оглядачі висловлюють деякі сумніви щодо готовності Ющенка прийняти роль лідера. Під час його перебування на посаді прем’єра, Віктор Ющенко нажив собі велику кількість ворогів, які зараз створюють тимчасовий політичний альянс з єдиною метою зменшити його парламентські амбіції.

На щастя для про-реформаторських сил, противники Ющенка також являють собою різнорiдну політичну групу, непроможну діяти настільки організовано, щоб захопити більшість в парламенті. Хоча найімовірнішим зараз здається, що противники реформ зашкодять реформаторам створити міцну анти-кучмівську більшість, британські аналітики не переконані саме в такому розвитку подій. «Перемога на виборах анти-кучмівських партій, хоча і не є нашим основним прогнозом, є найбільшою небезпекою для нинішнього політичного істеблішменту», мовиться у звіті про Україну компанії Economist Intelligence Unit. Єдиною іншою прогнозованою проблемою для Кучми може бути втрата підтримки частини олігархів, вважають британські аналітики.

Зближення з Росією, яка єдина надала підтримку Кучмі під час касетного скандалу, на думку експертів триватиме стільки, скільки Кучма залишиться при владі, хоч це і не виключатиме про-європейської риторики президента. Втілення західних норм політичного та економічного життя гальмуватиметься тиском з боку Росії, котра вимагатиме забезпечення своїх політичних та економічних інтересів.

Таким чином, російський фактор буде більш видимим і важливим найближчим часом. Британські експерти не виключають можливості, що українська влада пристане на пропозицію Москви віддати газові борги підприємствами, що посилить російські позиції в Україні. Російський бізнес при цьому коритсуватиметься повною підтримкою президента Росії Володимира Путіна, який прагне контролювати пост-радянські республіки, прогнозує Economist Intelligence Unit.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG