Доступність посилання

ТОП новини

25 липня польська «Ґазета виборча» - візит Кондолісси Райс до Києва відбувся не без тиску на американців офіційної Варшави


25 липня польська «Ґазета виборча» - візит Кондолісси Райс до Києва відбувся не без тиску на американців офіційної Варшави

Варшава, 26 липня 2001 – У коментарі свого вашингтонського кореспондента «Ґазета виборча» стверджує, що візит Кондолісси Райс до Києва є результатом «польських ініціатив і польського тиску на американців». Ситуація в Україні, пише «Ґазета виборча», є однією з найважливіших тем польсько-американських зустрічей на високому рівні. «Варшава виступає посередником у відносинах між США та Україною».

Цю публікацію в деяких колах одразу було прокоментовано як підтвердження того, що, мовляв, Варшава намагається перехопити ініціативу Москви у впливах на формування української закордонної політики. Ось, мовляв, Кремль нам був посередником, а тепер Бельведер буде. Втім, добре поінформовані джерела у Вашингтоні, на які посилається «Ґазета виборча», могли оминути або – що малоймовірно – не знати одну суттєву деталь, яка, зрештою, дещо зміщує акценти у всій справі. Так, Варшава могла вступитися за інтереси України і її голос міг мати вплив, наприклад, на те, що радник Райс спочатку поїхала до Києва, а потім до Москви.

Одначе, тут важливо, що чинник у Варшаві діяв, і це відомо теж з не менш поінформованих джерел, не без консультацій з чинником київським. І, власне, цей факт вибиває ґрунт з-під ніг тих сил, які пробують бачити в намаганнях Польщі допомогти Україні вирватися з ізоляції спроби заступити впливи Москви на закордонну політику офіційного Києва. Так, Варшава намагається бути посередником, точніше, адвокатом України, але її цілі суттєво відрізняються в цій справі від мети Кремля.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG