Доступність посилання

ТОП новини

1 серпня, попри попередні домовленості української та російської сторін, так і не відбулося об’єднання енергосистем двох держав


1 серпня, попри попередні домовленості української та російської сторін, так і не відбулося об’єднання енергосистем двох держав

Київ, 2 серпня 2001 - 1 серпня, попри попередні домовленості української та російської сторін, так і не відбулося об’єднання енергосистем двох держав. Заступник голови правління російського акціонерного товариства “Єдині Енергетичні Системи Росії” Андрій Раппопорт звинуватив український уряд у невиконанні попередніх домовленостей. Навзаєм перший віце-прем’єр-міністр України Олег Дубина відкинув ці звинувачення і заявив, що паралельну роботу енергосистем відкладено через незрозумілість позиції російської сторони.

1 серпня у інтерв’ю газеті “Комерсант” заступник голови правління російського акціонерного товариства “Єдині Енергетичні Системи Росії” Андрій Раппопорт заявив, що українська сторона відмовляється виконувати свою частину зобов’язань, передбачених меморандумом, укладеним у лютому цього року у Дніпропетровську. Зокрема, за його словами, “ЄЕС Росії” прагнуло займатися з Україною спільним експортом електроенергії до Європи. Однак, як каже Раппопорт, українська сторона увесь час намагається загальмувати цей процес. Перший віце-прем’єр України Олег Дубина відкидає звинувачення Раппопорта. За його словами, на сьогодні вже підписано технічну угоду та договір транзиту в треті країни, але домовленостей із третіми країнами, куди постачатиметься електроенергія з Росії, ще не укладено. Олег Дубина каже, що вже підготовлено і проект договору щодо підписання договору про комерційне постачання електроенергії. Однією з головних проблем, через яку, на думку віце-прем’єра, сталася затримка з об’єднанням систем, він назвав те, що тиждень тому від РАТ “ЄЕС” надійшов договір про оплату так званої супровідної диспетчеризації на суму 4 мільйони доларів. Дубина каже, що така сума виставляється вперше і для порівняння повідомив, що вся енергосистема держави для всього українського енергоринку коштує 3 мільйони доларів.

Голова парламентського комітету з питань паливно-енергетичного комплексу Олександр Гудима каже, що непорозуміння, які виникли між російською та українською сторонами щодо перспектив об’єднання двох енергосистем, пояснюється різним баченням перспектив співробітництва у електроенергетиці. Те, що енергосистеми двох держав не об’єдналися директор енергетичних програм Українського центру політичних і економічних досліджень імені Разумкова Володимир Саприкін називає позитивним фактором.

Олег Дубина поки що відмовляється назвати можливу дату переходу на паралельну роботу двох енергосистем, але впевнений, що не можна говорити про вигоду паралельної роботи лише для української держави. “Вона вигідна як для Росії, такі і для України”, – заявив перший віце-прем’єр.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG