Доступність посилання

ТОП новини

На Кіровоградщині – екологічна катастрофа


На Кіровоградщині – екологічна катастрофа

Одеса, 6 серпня 2001 - На Кіровоградщині – екологічна катастрофа. У чотирьох містах області – Світловодську, Олександрії, Знам”янці та Кіровограді - питна вода стала небезпечною для вживання. Ця тема стала серед головних під час засідання Координаційної Ради з захисту конституційних прав громадян, до складу якої входить понад 30 обласних організацій політичних партій і громадських організацій.

Мешканці чотирьох найбільших міст Кіровоградської області споживають сьогодні отруєну воду. Отруєну за рахунок того, що водозабір який здійснюється у річці Дніпр, нині налагоджений таким чином, що там подається для водопостачання неякісна вода. Неякісна – це навіть м”яко сказано, бо гниють синьо-зелені водорослі, гниє риба – і таким чином через фільтри, які не можуть ефективно працювати, до чотирьох міст Кіровоградщини надходить вода назвати яку “неякісною” буде означати зробити для неї комплемент. Вода смердить, вона не може бути використана не лише для пиття, але навіть для того щоби людина помилася, або помила домашній посуд.

Біля пунктів з продажу чистої питної води збираються величезні черги. За словами Голови обласної Координаційної Ради з захисту конституційних прав громадян Володимира Панченка, “Я живу у мікрорайоні Біляїво, це околиця Кіровограда, а неподалік приватний сектор – Озерна Балка. Озерна – тому, що там дуже багато природних джерел.

Так ось, неподалік від будинку, де я мешкаю, є джерело. Там з п”ятої ранку займають чергу. Можна стояти дві години, можна три – для того щоби набрати каністру чи навіть кілька пляшок води. Це правда-черги існують.

А з іншого боку, влада міська та обласна навіть не забезпечила доставку води в цестернах. Ми вже дійшли до такої межі емоційного отупіння, великої безвідповідальності у владних структурах що і владі все одно і населення з цим мириться”.

Координаційна Рада з захисту конституційних прав громадян планує провести 8 серпня у Кіровограді громадські слухання на тему “Вода – жива і мертва”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG