Доступність посилання

ТОП новини

Про візит міністра національної оборони Туреччини до України


Про візит міністра національної оборони Туреччини до України

Симферополь, 09 серпня 2001 - Український танк Т-84 “Ятаган” зберігає високі шанси виграти тендер, що проводиться у Туреччині. Про це в середу ввечері у Симферополі заявив місцевим журналістам міністр національної оборони Турецької Республіки Сабахаттин Чакмак-оглу.

Сабахаттин Чакмак-оглу нагадав, що зараз продовжуються чергові етапи тендера, оголошеного Туреччиною, і за оцінками турецької сторони, з погляду економічних і технічних характеристик залишилися 4 танки, які реально претендують на перемогу - американський "Абрамс", німецький "Леопард", французький "Леклерк" та український Т-84. Саме у цей час, сказав міністр оборони Туреччини, проводяться всебічні іспити, включаючи стрільби та випробовування на міцність танка. "Ми проводимо цілком прозорий тендер, результати якого спиратимуться винятково на технічні дані та економічні показники. Ми б хотіли купити ту машину, яка буде для нас вигідною з усіх точок зору", - сказав Сабахаттин Чакмак-оглу. Турецький міністр заявив, що танковий тендер продовжуватиметься ще 2-3 місяці.

У свою чергу міністр оборони України Олександр Кузьмук відзначив, що позиція турецької сторони залишається незмінною: "Переможе той, хто зробить кращий танк. Це чесний тендер. І ми це розуміємо і готуємося. Випробовування нашої продукції продовжуються", - заявив він.

"Ми не зводимо наше військово-технічне співробітництво тільки до танкового тендера", - наголосив Олександр Кузьмук. За його словами, і Туреччину в Україні, і Україну в Туреччині цікавить більш широкий спектр військово-технічного співробітництва – це приладо-, оптико- і кораблебудування. "Турецьку сторону дуже цікавить наш досвід суднобудування і наші досягнення. Це не обов'язково буде замовлення якогось корабля, це може бути спільне виробництво. І це навіть більш перспективно", - сказав О.Кузьмук.

Міністр національної оборони Туреччини пан Чакмак-оглу прибув до Крим в середу і його візит триватиме 3 дні. Він уже мав зустріч з прем'єр-міністром автономії Валерієм Горбатовим, а також робочий ланч із лідером Меджлісу кримськотатарського народу, головою Ради представників кримськотатарського народу при Президентові України Мустафою Джемілєвим і деякими членами Меджлісу, а також провів переговори зі своїм українським колегою Олександром Кузьмуком.

Як відзначили місцеві спостерігачі, і це підтвердив сам генерал Кузьмук, українська сторона зробила цей робочий візит турецької військової делегації максимально неформальним і приємним для турків – з численними екскурсіями, обідами у затишних кримських ресторанах, концертами і відвіданням винних підвалів. Схоже, українці своєю гостинністю намагаються нейтралізувати політичний аспект, який, безумовно, може мати вплив на результати тендера з постачання Турецькій армії однієї тисячі танків, оскільки всі конкуренти України – давні військово-політичні союзники Туреччини.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG