Доступність посилання

ТОП новини

Ірак. Близький схід


Ірак. Близький схід

Прага, 9 серпня 2001 – У центрі уваги західної преси і далі залишаються вже добре відомі вогнища неспокою – Ірак, Близький схід, Македонія і Північна Ірландія. Із браку часу зупинимося лише на двох перших темах.

Газета «Уолл стріт джорнел» у редакційній статті гостро критикує Сполучені Штати, Європейський союз та інших союзників із часів війни у Перській затоці за застарілу й неефективну політику щодо Іраку. Газета називає нудним черговий удар у вівторок союзницької авіації по іракських об’єктах неподалік від міста Мосул на півночі країни. Західна політика щодо Іраку, як вважає газета, зазнала поразки. Саддам Хусейн зберігає сильну владу всередині країни, продаж нафти за кордон зростає, а західні союзницькі зв’язки часів війни в Перській затоці розвалюються. Саддам продовжує вихвалятися й погрожувати. За цих умов, як вважає газета, міжнародна криза наростатиме і Сполученим Штатам врешті доведеться звернутися до союзників і шукати громадської підтримки. Для цього, як вважає газета, саме тепер надійшов відповідний час. Західні союзники повинні підтримати іракську опозицію і докласти зусиль до того, щоб усунути від влади іракського диктатора.

Ця ж газета «Уолл стріт джорнел» містить коментар Майкла Рубіна – науковця з Вашингтонського інституту близькосхідної політики на цю ж тему. Автор пропонує оголосити Саддама Хусейна воєнним злочинцем і вимагати суду над ним. Вівторковий удар американської і британської авіації по іракських об’єктах, веде далі автор, знову поставив запитання: як довго міжнародна спільнота може церемонитися з диктатором? Саддам допустився тяжчих злочинів, ніж Мілошевич, який не вживав хімічної зброї і не розпрацьомував програми ядерної зброї і який тепер очікує суду в Гаазі, пише на закінчення коментатор газети «Уолл стріт джорнел».

Західні оглядачі коментують також загострення ізраїльсько-палестинського конфлікту. Газета «Нью-Йорк таймс» причину погіршення ситуації на Близькому сході бачить у тому, що палестинський лідер Арафат порушив його обіцянки не вживати насилля, які він дав улітку минулого року у Кемп-Дейвіді. Протягом останніх десяти місяців палестинці регулярно допускалися насилля й терористичних актів. Промахи Арафата є очевидні, пише «Нью-Йорк таймс» у редакційній статті. А його недооцінка минулорічних мирних пропозицій у Кемп-Дейвіді, як вважає газета, це помилка історичної ваги. Тим часом відновлення насилля зруйнувало перспективи мирного вирішення близькосхідної кризи. Для відновлення переговорів, як підкреслює «Нью-Йорк таймс», слід спочатку відновити спокій. Арафат мав би зайняти відповідальнішу позицію в мирному процесі, а Ізраїль мусив би визнати Арафата єдиним палестинським лідером, який може виступати, як партнер у мирних переговорах.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG