Доступність посилання

ТОП новини

Огляд української преси на 21 серпня


Огляд української преси на 21 серпня

Київ, 20 серпня 2001 – Газета “Сільські вісті” у статті “Трагедія на шахті депутата-олігарха Юхима Звягільського” розповідає про загибель на шахті ім. Засядька 36 (додамо: на вівторок уже 37 – РС) гірників – на шахті, якою впродовж багатьох років керує народний депутат Звягільський і яка є однією з найприбутковіших у галузі і водночас однією з найнебезпечніших. Щороку на шахтах України гинуть і дістають травми до 300 гірників.

Розповідає газета, поки що уникаючи коментарів, і про ІІІ Всесвітній форум українців. Інформуючи про головних промовців на форумі, “Сільські вісті” наголошують, що особливу симпатію залу викликав виступ академіка НАН України, знаного громадського діяча Івана Дзюби. Зважаючи на це, газета вирішила запропонувати текст цієї промови в статті, що має назву “Академік Іван Дзюба: Відродити гідність української людини!”

“Блискучою” називає доповідь І. Дзюби і газета “День”, хоча, на думку часопису, там були і дискусійні моменти. Не в усьому обґрунтованими були оптимістичні ноти в промові президента Л. Кучми, мовиться далі в статті, – позаяк реальний стан справ в Україні і складніший, і трагічніший. Втім, не сподобалася кореспондентам “Дня” і неґативна реакція залу, що досить грубо переривала главу держави, коли він виклав свою оцінку “касетного скандалу”. Але найбільше обурення спецкорів газети спричинила заява на форумі лідера Української республіканської партії Левка Лук’яненка, яку він “зачитав у стилі прокурора Вишинського”.

Критично поставився до виступу Левка Григоровича і заступник редактора газети “Молодь України” Юрій Брязгунов. На його думку, “Л.Лук’яненко у вульгарній форму виголосив звернення до президента, звинувачуючи того в усіх бідах та гріхах, аж до здобуття посади президента за рахунок російського капіталу, та державній зраді шляхом підписання угод із Росією про спільну протиповітряну оборону”. Не в захопленні журналіст і від виступу екс-прем’єра Віктора Ющенка, промова якого була “аж надто слабкою за своєю сутністю”.

А ось кореспондент газети “Україна молода” пише, що всі виступи на форумі, окрім Левка Лук’яненка, були досить стриманими і виваженими. Проте поважне зібрання українців усе ж засвідчило, що західна діаспора аж ніяк не збирається “відмивати” за кордоном образ України після касетного скандалу. І українці зі США чи Канади відверті в тому, що їх більше турбує конкурс знавців української мови, аніж те, що дедалі більше українських патріотів “від влади” стають невиїзними. На думку автора статті, форум також засвідчив, що Україна немов би поділила діаспори на “перший” і “другий” сорт. Адже якщо землякам із Америки чи Канади офіційний Київ запопадливо заглядає у вічі, то співвітчизникам, що живуть у Магаданській області, а українці там становлять 16% населення, Кустанайській області та інших реґіонах Росії та Казахстану за 10 років незалежності не отримали від “великої” України жодного українського “Букваря”.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG