Доступність посилання

ТОП новини

Польські вугільники можуть допомогти українським


Польські вугільники можуть допомогти українським

Варшава, 21 серпня 2001 – У польських шахтах, які черпають вугілля з пластів, що лежать на практично такій самій глибині, що й донецькі, стан безпеки в чотири рази вищий, ніж в українських. Поляки також успішно проводять реструктуризацію вугільної галузі, а нині, після трагедії на шахті імені Засядька, говорять про можливість допомоги українським гірникам.

П’ять років тому польська сторона підписала порозуміння з тодішнім урядом України про співпрацю в вугільній галузі. Серед іншого, в угоді йшлося і про допомогу поляків у налагодженні безпечних умов праці на шахтах України. Річ у тому, що в процесі реструктуризації вугільної галузі в Польщі з тутешніх шахт можна було би взяти для України цілком придатне і дуже якісне обладнання. Польські спеціалісти вважають, що саме його бракує на шахтах українських, і хоч в Україні, вважають вони, є прекрасні фахівці, але немає грошей на закупівлю обладнання.

Наступного тижня під час зустрічі з президентом України Леонідом Кучмою, як подають польські інформаційні джерела, президент Польщі Александр Квасьнєвський знову запропонує таку допомогу, бо з ідеї, яка виникла п’ять років тому, нічого тоді не вийшло: в Україні змінювалися уряди, міністри, і кожен новий забував про домовленості попередника.

Натомість польська допомога українським шахтам таки пригодилася б, бо, як свідчить статистика, поляки добре дають собі раду з безпекою праці в гірництві. Польські шахти вважаються одними з найбезпечніших у світі, хоч черпають вугілля з пластів, що лежать на такій же глибині, що й українські. Скажімо, за минулий рік в усьому польському гірництві зареєстровано 37 смертельних випадків. Це в порівнянні з українською статистикою цифра дуже мала. Загальна кількість різних ексцесів на польських шахтах теж постійно зменшується. Наприклад, газета «Трибуна» подає таку статистику: 7 тисяч 768 випадків у 98-му році і наполовину менше від цього числа в році минулому. На кожен мільйон тон видобутого вугілля в польських шахтах прикрих випадковостей стається в чотири рази менше, ніж в Україні. Полські шахти зараховані до четвертої категорії метанової небезпеки, але безпека праці в них при цьому така сама, як у шахтах німецьких, котрі вважаються одними з найкращих у цьому плані в світі.

Польща також майже безболісно проводить процес реструктуризації гірництва. І Україна могла б тут також почерпнути досвід, зокрема в питаннях соціальної адаптації шахтарів, що були звільнені з галузі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG