Доступність посилання

ТОП новини

Близький Схід. Взаємини США–ЄС. Македонія


Близький Схід. Взаємини США–ЄС. Македонія

Прага, 27 серпня 2001 – У понеділок західні оглядачі порушують низку міжнародних проблем, серед яких зупинимося зокрема на ситуації на Близькому Сході і на взаєминах Сполучених Штатів Америки з Європейським Союзом, які, на думку значної частини європейських оглядачів, останнім часом помітно погіршилися. І, звичайно, не забувають і про операцію НАТО в Македонії.

Коментуючи погіршення ситуації на Близькому Сході, оглядач німецької газети «Франкфуртер рундшау» Інґе Ґюнтер підкреслює: перед виходом зі сліпого кута конфлікт іще більше поглибиться. І ніхто не повинен мати жодних ілюзій у цій справі, пише автор. Можливі переговори про перемир’я не слід брати до уваги, бо вони не відіграють помітної ролі. Увага сторін зосереджена на воєнному рішенні, на бажанні воювати, а не шукати політичної розв’язки. Цей підхід до проблеми з боку обох сторін підводить до вибуху війни, яка втягне, як вважає автор, і Сполучені Штати.

Тим часом німецька газета «Франкфуртер альґемайне цайтунґ» порушує справу деякого охолодження взаємин між США і Європейським Союзом. Оглядач газети Клаус-Дітер Франкенберґер аналізує деякі причини невдоволення в Європі політикою Сполучених Штатів, і зокрема адміністрації президента США Буша. На думку коментатора, Сполучені Штати діють не як світовий лідер, який дбає про добро всіх партнерів, а як наддержава, яка свої власні інтереси ставить понад усе. Водночас адміністрація президента Буша не докладає зусиль, щоб розвіяти ці закиди.

Цю ж проблему порушує оглядачка британської газети «Файненшл таймс» Домінік Мойзі, яка вважає, що останнім часом Сполучені Штати і Європа віддаляються від своїх традиційних зв’язків, хоча їх і надалі єднають фундаментальні спільні інтереси. Нині вони, однак, мають різні турботи і різні мрії. Колишня спільна загроза, якою десятиліттями був Радянський Союз, що цементував трансатлантичні взаємини, тепер не існує. На думку автора, обидві сторони повинні переглянути свої традиційні зв’язки і створити нові умови для утримання союзу.

Західні оглядачі далі стежать за розміщенням миротворчих підрозділів НАТО в Македонії, де вони протягом місяця повинні зібрати зброю від албанських екстремістів, яку ті мали би принести добровільно. Коментатор газети «Франфуртер альґемайне цайтунґ» Матіяс Реб називає операцію в Македонії символічною місією. Він уважає, що ніхто не вірить у те, що албанські партизани віддадуть усі свої арсенали зброї. Крім того, маючи широку матеріальну підтримку з боку албанської діаспори, зокрема в Швейцарії і Німеччині, вони будь-коли можуть закупити нові партії зброї. Із цієї причини, як уважає автор, без радикального скорочення військової сили албанських екстремістів неможливо буде встановити законність і порядок у тих районах, де оперують албанські загони. Хто за таких умов зможе допомогти македонським біженцям повернутися до їхніх домів і гарантувати спокійне життя, – запитує коментатор, – якщо мандат підрозділів НАТО закінчиться через місяць і вони мали би залишити Македонію?

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG