Доступність посилання

ТОП новини

Перебіг третього Всесвітнього форуму українців


Перебіг третього Всесвітнього форуму українців

Київ, 27 серпня 2001 – У Києві 20 серпня завершив свою роботу 3-й Всесвітній форум українців, на якому зібралося 300 делегатів від української діаспори з 42 країн світу, 300 делегатів із усіх реґіонів України та понад 800 почесних гостей. У форумі також узяли участь народні депутати, митці та журналісти.

18 серпня, відкриваючи форум, Президент України Леонід Кучма (він же голова організаційного комітету форуму) привітав передовсім представників української діаспори, заявивши при цьому, що українська державність – це найвища цінність усіх українців. Глава держави назвав цей форум особливим, бо його проведення збіглося з 10 річницею незалежності України. У зв’язку з цим президент Кучма перерахував усі досягнення країни за десятиліття і обґрунтував їх тим, що за десять років незалежності Україна стала вагомим геополітичним фактором миру і стабільності на європейському континенті та авторитетним членом міжнародного співтовариства. Кучма закликав форум допомогти консолідувати суспільство. “Ніхто не має права мати монополію на Україну – вона в нас єдина”, – сказав він.

Перерахувавши здобутки України та пообіцявши захищати Конституцію України та права людини, глава держави паралельно відзначив і проблемні етапи розвитку держави. Говорячи про міжнародний імідж України, який, на його думку, зазнав удару внаслідок касетного скандалу, Леонід Кучма назвав це “провокацією тих сил, які б хотіли бачити Україну на колінах, приниженою та слабкою”.

Зробивши певну паузу, глава держави продовжив свій виступ про досягнення України, які, за його словами, базувалися на національній ідеї. Ці слова глави держави викликали в залі бурхливі оплески. Лише поодинокі делегати час від часу вигукували, що все, що каже Президент, є брехнею.

Після президента виступили М. Горинь, І. Дзюба та В. Ющенко, закликаючи націю передовсім до єднання.

Голова Української республіканської партії Л. Лук’яненко, виступу на форумі якого домоглася опозиція, звинуватив Кучму у державній зраді. Він, зокрема, зазначив, що за сім років його президентства Кучма зруйнував економічний комплекс України, посилив її залежність від Росії та перетворив мільйони громадян України на безробітних та жебраків. Пан Лук’яненко звернув увагу на те, що на форумі заборонили виступити представникам опозиції, а саме Юлії Тимошенко, Олександрові Морозові та Анатолієві Матвієнкові, зазначивши при цьому, що це не врятує Кучму від “справедливої оцінки його діяльності”.

Однак переважна більшість делегатів форуму засудила виступ Л. Лук’яненка. А президент Світового конґресу українців Аскольд Лозинський навіть назвав його виступ екстремістським. Мовляв, у демократичних суспільствах так категорично не висловлюються про особу президента. Серед особистих позитивних рис президента України Аскольд Лозинський відзначив те, що Леонід Кучма вивчив українську мову. Є, за словами Лозинського, й неабиякі зміни в економіці.

Тим часом на вулиці, перед палацом “Україна”, який під час роботи форуму був загороджений металевими парканами, тривали мітинги опозиції, яка скандувала: “Кучма – найбільший ворог України”.

А за парканом можна було побачити чимало літніх людей та жебраків, які сподівалися хоч на якусь милостиню.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG