Доступність посилання

ТОП новини

Чому представники влади погрожують кримським журналістам?


Чому представники влади погрожують кримським журналістам?

Симферополь, 5 вересня 2001 - Останнім часом у Криму почастішали випадки тиску на пресу з боку високопоставлених посадових осіб, виконуючи свій професійний обов’язок, журналісти зазнають справжніх погроз фізичної розправи”. Це цитата із заяви Кримської Асоціації вільних журналістів і Комітету з моніторингу свободи преси в Криму. Чому представники влади погрожують кримським журналістам?

У серпні в Криму вибухнув скандал довкола погроз, яких на адресу двох відомих кримських журналісток Олени Рожен і Лілі Буджурової припустився виконувач обов’язки віце-прем’єра уряду автономії Володимир Тутеров. Тоді правоохоронні органи відмовилися порушувати карну справу проти урядовця, обмежившись лише профілактичною бесідою і порадою вибачитися перед працівниками засобів масової інформації. Жодних вибачень журналістки, звичайне, не дочекалися. Не дали політичної оцінки цьому інциденту ані кримський прем’єр Валерій Горбатов, ані спікер Леонід Грач.

Як вважає голова Кримської Асоціації вільних журналістів Ліля Буджурова, саме віра у безкарність і дозволяє чиновникам брутально себе поводити із журналістами. І підтвердження цьому – черговий скандал довкола погроз Сакського міського голови Володимира Швецова на адресу місцевого журналіста, кореспондента урядового видання “Кримская газєта” Михайла Шишлянникова. Останній був змушений звернутися до правоохоронних органів із проханням захистити його від погроз з боку пана Швецова. Сакський голова у бесідах і телефонних розмовах з журналістом, після того як Шишлянніков опублікував 17 липня нинішнього року у “Кримской газєтє” критичний матеріал про діяльність мера, пообіцяв його, цитую: “покарати”, “позбавити роботи”, “задушити голодною смертю”. Міський голова, не обмежившись цими погрозами, він пообіцяв журналісту “покалічити” його самого і його дітей. Зробити він це має намір “у неофіційній обстановці, коли вийде у відпустку”. Мер, загрожуючи співробітнику газети, завив: “Вийду і тобі перенісся переб'ю. Це мені нічого не коштує”, кінець цитати. Усі свої погрози Володимир Швецов супроводжував нецензурною лайкою, саме це і не дає випустити в радіоефір магнітний запис цих погроз, зроблений журналістом.

Аудіозапис розмови Сакського міського голови Володимира Швецова з кореспондентом урядового видання “Кримская газєта” Михайла Шишлянникова було оприлюднено у середу на прес-конференції Кримської Асоціація вільних журналістів і Комітету з моніторингу свободи преси в Криму. Сам журналіст заявив, що уже звернувся до правоохоронних органів за допомогою, а також збирається подати позов до суду.

Окремо до прокуратури Криму подали заяву Кримська Асоціація вільних журналістів і Комітет з моніторингу свободи преси в Криму. Вони розцінюють цей випадок як діяння, що статтею 171 Кримінального Кодексу України кваліфікується як “переслідування журналіста за виконання професійних обов'язків, за критику”. Журналісти вимагають від правоохоронних органів Автономної Республіки Крим притягнути до відповідальності Сакського міського голову Володимира Швецова за фактом його погроз фізичної розправи на адресу Михайла Шишлянникова, а також забезпечити журналісту умови для безпечного виконання його професійного обов`язку.

Втім, як заявила Ліля Буджурова, подібні випадки з погрозами і тиском на журналістів для Криму вже стали сумною традицією. Чиновники відчувають свою безкарність і лише спільні дії журналістів за підтримки громадськості можуть зламати цю традицію.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG