Доступність посилання

ТОП новини

Республіканці та майбутні вибори в Україні


Республіканці та майбутні вибори в Україні

Одеса, 7 вересня 2001 - Українська республіканська партія відверто заявила про опзицію Президенту України Леоніду Кучмі і увійшовши до Форуму національного порятунку приєдналася до прихильників ідеї негайної відставки нинішнього глави держави.

З Головою УРП Левком Лук’яненком зустрівся наш кореспондент Ігор Столяров і провів розмову.

Ігор Столяров: Було б цікаво дізнатися про те, як готуються республіканці до майбутніх виборів 2002 року?

Левко Лук’яненко: Проблема участі Української республіканської партії у виборах є складна, бо ми враховуємо досвід 1998 року. У 1998 році на національно-демократичному фланзі було утворено два блоки. Ці блоки між собою змагалися і це призвело до незначних успіхів.

Тому, на цей раз хотілося б щоби на цілому нашому національно-демократичному фланзі було б одне об’єднання.

Ми весь час прагнемо щоби це об’єднання було навколо Віктора Ющенка. Він людина поміркована, розумна і патріот, українець.

УРП вже вступила до Форуму національного порятунку, що є опозиційним. Віктор Ющенко не хоче демонстувати таку яскраву опозиційність. Його позиція є більше поміркованою. Тому я цілком припускаю, що навколо Ющенка буде поміркований блок двох Рухів, ПРП, КУН. Очевидно може статися, що навколо Ющенка будуть так само такі блоки як "За Україну", окремі політики, видатні діячі та особистості - такі як, наприклад, Сергій Головатий.

Цей єдиний блок має мати один список кандидатів до Верховної Ради та місцевих органів влади. Якби це нам вдалося - це б означало, що ми повністю врахували досвід 1998 року.

Ігор Столяров: Одна справа - це довіра виборців, а інша - чи будуть вибори демократичними? Представники правозахисних організацій та західних держав висловлюють сподівання на справедливість майбутніх виборів. Чи є віра в це у Вас?

Левко Лук’яненко: Я знаю що пропрезидентські партії постараються використати адміністративний ресурс.

Для того щоби це не сталося необхідно створити міжнародний контрольний орган і наша партія на одному із засідань Ради 11 серпня висунула таку ініціятиву - створити міжнародний спостережний комітет до якого увійшли б українські партії, юристи, закордонні спостерегачі для щільного контролю за процесом виборів.

Утворення такого міжнародного контролю і наша пильність не гарантують від того що вибори можуть бути частково підроблені. Але, я думаю що умов наявності великої уваги до процесу виборів буде можливість зменшити кількість фальсифікацій. Повністю їх не уникнеш...

Як стало відомо, найближчим часом Українська республіканська партія планує провести агітаційний тур Південними областями України. Лідер та активісти партії відвідають Одесу, Миколаїв та Херсон - зустрінуться з виборцями, журналістами.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG