Доступність посилання

ТОП новини

Реакція України на терористичні акти у США


Реакція України на терористичні акти у США

Київ, 12 вересня 2001 - Після терористичних актів, скоєних у Нью-Йорку та Вашингтоні 11-го вересня, президент України Леонід Кучма висловив співчуття американському народові. Аналогічну за змістом заяву ухвалила Верховна Рада на своєму ранковому засіданні 12 верепня. Цій же темі було присвячене спеціальне засідання Ради національної безпеки та оброни України.

У середу Президент Кучма доручив Раді національної безпеки та оборони взяти участь у створенні Центру управління кризовими ситуаціями, - повідомив секретар Ради Євген Марчук. За його словами, відповідні служби повинні провести інвентаризацію небезпечних і стратегічно важливих об”єктів на українській території, і вивчити всі фактори, які можуть спричинити терористичні прояви в Україні.

Водночас в Україні почалася паніка на фінансових ринках. У багатьох містах – включно зі столицею – закриваються обмінні пункти, або ж їхні працівники відмовляються приймати американські долари. Курс долара у деяких обмінних пунктах столиці впав до 4 гривень.

Зі свого боку, українські урядовці намагаються заспокоїти громадян. Національний банк України скасував 12-го і 13-го вересня торги по долару США, і від середи здійснює моніторинг ситуації на основних фінансових ринках. Зокрема, у зв'язку зі спекуляціями банків, що намітилися на ринку готівки, НБУ вирішив обмежити коливання курсів “обмінок” 5% від офіційного курсу гривні. У разі потреби НБУ також готовий направити на підтримку долара частину свого золотовалютного запасу.

Так само рішуче настроєні правохоронці. У Києві посилено охорону дипломатичних представництв. Як повідомляють наші регіональні кореспонденти, служби безпеки також посилено контролюють так звані “режимні об”єкти” в інших містах, Одеський та Іллічівський морських портів. Міжнародний аеропорт “Бориспіль”, що поблизу української столиці, скасував рейси на США, Канаду та Ізраїль. У стані посиленої готовності перебувають і співробітники Міністерства з питань надзвичайних ситуацій.

Народні депутати України, засуджуючи теракти у Сполучених Штатах, закликають керівництво держави вжити усіх заходів для посилення безпеки на території України. Але далеко не всі в Україні шоковані спалахом насильства в Америці. По Києву невідомі розклеюють листівки з портретами Че Гевари і Бен Ладена – правоохоронці припускають, що це – справа рук УНСО-вців або крайніх лівих молодіжних груп.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG