Доступність посилання

ТОП новини

Слідство у справі терактів у Нью-Йорку і Вашінгтоні


Слідство у справі терактів у Нью-Йорку і Вашінгтоні

Прага, 18 вересня 2001 – Інтенсивне слідство у справі терористичних атків у Нью-Йорку і Вашінгтоні триває у Сполучених Штатах і поза їхніми кордонами. Головним запідозреним в організації цих злочинів залишається саудівський мільйонер Осама Бін Ляден, який переховується в Афганістані.

Федеральні власті США затримали 49 осіб, запідозрених у причетності до терористичних актів і четверо осіб заарештували. На списку дальших підозрілих є від ста до двохсот осіб, до пошуків яких залучено Федеральне бюро розслідувань, поліцію і приватних детективів. Генеральний прокурор Сполучених Штатів Джон Ашкрофт вважає, що на території США ще залишаються потенційні терористи, тому виступає за ухвалення додаткових законодавчих актів, які допомогли б правоохоронним органам розширити пошукові операції. Серед цих заходів дозвіл на підслуховування телефонних та інших розмов запідозрених. Тим часом президент США Буш заявив, що хоча Бін Ляден залишається головним запідозреним в організуванні терористичних актів у Сполучених Штатах, є й інші групи і люди, що ненавидять свободу. Протягом останнього року, аж до останніх терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні у нью-йоркському суді тривав заочний судовий процес над Бін Ляденом за організацію терористичних актів проти американських посольств у Кенії і Танзанії, унаслідок яких загинуло понад 200 людей. Вирок у цій справі суд, будинок якого розташований поряд зі зруйнованим Світовим торговельним центом, мав оголосити 12-го вересня. Тобто терористичний акт влаштовано напередодні оголошення вироку.

За словами президента Буша, Сполучені Штати вимагають Бін Лядена «живим або мертвим». Буш підкреслив, що будь-яка організація або держава, яка надаватиме цьому міжнародному терористові сховище, теж стане об’єктом відплатних акцій США. За неофіційними даними, талібан отримав три дні для ухвалення рішення у цій справі. Протягом понеділка групі пакистанських дипломатів, яка зустрілася з керівниками талібів у Кандагарі, не вдалося переконати їх передати терориста Сполученим Штатам. У вівторок у Кабулі на нараду зібралися ісламські лідери і вожді кланів, які мали б вирішити справу Бін Лядена. За словами представника талібану, зі всіх провінцій прибуло близько 600 релігійних, політичних і племінних керівників. Оглядачі вважають, однак, що керівництво талібану скоріш за все Бін Лядена не передасть навіть підзагрозою удару американських повітряних сил. Талібан уже закликав населення готуватися до джіхаду, тобто священої війни проти Сполучених Штатів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG