Доступність посилання

ТОП новини

Терористичні акти у США


Терористичні акти у США

Прага, 18 вересня 2001 – Терористичні акти у Нью-Йорку і Вашінгтоні залишаються у центрі уваги західної преси. Оглядачі коментують також роль Афганістану в підтримці міжнародного тероризму і можливий розвиток подій у цій країні найближчими днями.

Коментатор газети «Уолл стріт джорнел» Джордж Мелон у зв’язку з останніми трагічними подіями закликає не демонізувати усіх мусульман і не зачисляти їх до ворогів. Він перестерігає, що така можливість, тобто оголошення війни всьому мусульманському світові може зіграти на руку терористам, які якраз і намагаються викликати конфлікт. Автор перестерігає також президента Буша перед допомогою з боку Москви. Колишній Радянський Союз придушував мусульман Середньої Азії, намагався окупувати Афганістан 89-го року. Об’єднання зусиль США і Росії може відновити попередню ненависть серед мусульман регіону. Далі автор висловлює думку, що удар у рамках відплатної акції по Кабулу і Кандагару (головних містах Афганістану) не дасть очікуваного результату. Найефективнішим кроком у цій ситуації автор вважає удари по тренувальних базах Осами Бін Лядена в Афганістані. Автор вважає, що підтримка поміркованих ісламських країн (серед яких він називає Пакистан) може послужити ефективнішій боротьбі проти терористичних груп Бін Лядена.

Тим часом коментатор німецької газети «Франкфуртер альґемайне цайтунґ» Ергард Гаубольдт вважає, що тепер, що б не трапилося з Афганістаном у найближчому майбутньому, баланс сил у цьому регіоні може радикально змінитися. Багато залежатиме від Пакистану, який посідає ядерну зброю. Якщо президентові Пакистану Мушаррафу, який пообіцяв співпрацювати зі Сполученими Штатами, не вдасться домовитися з опозиційно настроєними силами у його країні, він може стати жертвою бунту і до влади можуть прийти ісламські фундаменталісти. Вашінгтон потребує зокрема допомоги з боку пакистанських розвідувальних структур, які донедавна надавали допомогу талібанові. За це США обіцяють накласти мораторій на борги Пакистану і скасувати санкції, оголошені після ядерного випробування. Але як поступлять США з Пакистаном, закінчує автор, якщо Осаму Бін Лядена вдасться врешті захопити або вбити? Чи не залишать вони цю країну, як свого часу СРСР залишив Афганістан із тисячами кулеметів, виробництвом наркотиків і радикальним ісламом?

Британська газета «Файненшл таймс» теж передбачає, що президент Мушараф скоріш за все не дозволить американським бомбардувальникам використовувати повітряний простір Пакистану для удару по Афганістану. Обіцянки Мушарафа можуть закінчитися радше риторичною підтримкою. Проте під особливим натиском, як зазначає на закінчення «Файненшл таймс», йому все ж таки нічого іншого не залишиться, як погодитися на використання повітряного і наземного простору для операцій проти Афганістану. Але такий крок без сумніву спровокує протести в Пакистані.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG