Доступність посилання

ТОП новини

Слідство у справі терористичних актів у США


Слідство у справі терористичних актів у США

Прага, 4 жовтня 2001 – Слідство у справі терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні підтвердило пряму причетність до них Осами Бін Лядена. На підставі перехоплених телефонних розмов, банківських переказів і деталей про тренувальні табори терористів в Афганістані, зібраних Центральним розвідувальним управлінням США, стало відомо, що Бін Ляден планував проведення терористичних актів на території США.

Перші деталі про плани Осами Бін Лядена стали відомі приблизно за кілька тижнів до терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні. Зокрема стало відомо, що після кількох терористичних актів проти американських об’єктів у різних частинах світу, Бін Ляден збирався перенести терористичну діяльність на територію Сполучених Штатів, проте у той час жодних деталей про ці плани здобути не вдалося. Попри це у серпні Центральне розвідувальне управління США виступило зі пересторогою можливих нових терористичних актів. Однак, тоді ніхто не мав конкретних даних про заплановані терористами об’єкти і не міг навіть припустити колосальних трагічних наслідків терористичних атак 11 вересня.

Тим часом Федеральне бюро розслідувань на території США займається збираннням доказів причетності Бін Лядена до підготовки терористичних актів в Нью-Йорку і Вашінгтоні. Серед іншого за кілька днів до терористичних актів група Могамеда Атти отримала у США через банківські перекази значні суми грошей, які переслав із Близького сходу один із помічників Бін Лядена, відповідальний за фінанси саудівського терориста. Представники ФБР заявили, що слідство на цьому відтинку ще не закінчено.

Установлено також деталі зустрічі Бін Лядена із двома терористами в Малайзії минулого року. Їхня зустріч була записана на стрічку, яка потрапила до рук американських представників, коли обидва терористи вже були на території США. Стрічка пролила світло на деякі деталі терористичного акту проти військового корабля США в Адені. Унаслідок вибуху тоді загинуло 18 американських військовослужбовців. Згідно з даними, зібраними розвідувальними службами Сполучених Штатів та інших країн, принаймні четверо осіб, які взяли участь у терористичних актах в Нью-Йорку і Вашінгтоні, були безпосередньо пов’язані з мережею Бін Лядена і проходили тренування в Афганістані. У таборі Аль Фарук біля Кандагара вони пройшли підготовку приготування саморобних бомб і отруйних речовин. Агентство Асошіейтед пресс, яке провело розмови із представниками ЦРУ та ФБР і зібрало останні дані про перебіг слідства, наводить конкретні імена терористів, які брали участь у терористичних актах у США. У перебігу слідства складено також список запідозрених, в якому фігурує понад 400 імен. Досі у США і кількох європейських країнах було заарештовано лише кілька десятків запідозрених у причетності до терористичних актів в Нью-Йорку і Вашінгтоні і до терористичної мережі Бін Лядена.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG