Доступність посилання

ТОП новини

Україна-Румунія: проблеми у міждержавних стосунках


Україна-Румунія: проблеми у міждержавних стосунках

Київ, 8 жовтня 2001 - У понеділок до Києва з офіційним візитом в Україну прибуде міністр закордонних справ Румунії Мірче Джоане. Досі між Україною та Румунією залишається проблемою з’ясування лінії державного україно-румунського кордону. Щоправда, після переговорів 4 жовтня експерти вперше відзначили конструктивний дух чергового раунду переговорів. Що ж до інших реалій у відносинах Бухаресту та Києва, то тут слід зважити на тези заступника посла України в Румунії Антона Бутейка. Інтерв’ю, яке ми пропонуємо, було записано нашим кореспондентом минулого місяця під час наради послів у Києві. Антон Бутейко говорить про речі, які є актуальними і сьогодні:

Антон Бутейко: «Ми постійно відчуваємо той факт, що у політичному спектрі Румунії існує друга за потужністю фракція у парламенті Румунії, партії «Велика Румунія». Офіційною програмою партії є вимоги, які стосуються території України і звичайно це накладає певний відбиток. Цей елемент і ідея фікс певної частини політичного істеблішменту зробити Румунію у рамках кордонів 1 грудня 1918 року він відбиває однозначно настрої певної частини населення і не йде у напрямку саме досягнення європейських стандартів у відносинах між державами. Але і Україна, і офіційний Бухарест налаштовані все-таки на розвиток добросусідських відносин.

З одного боку є бажання розвивати стосунки і вони розвиваються, з іншого боку, я-б сказав: це найпроблемніші моменти у зовнішньо-політичному спектрі України. Румунія є одним з небагатьох сусідів з якою у нас до цього часу не має договору про режим кордону і угоди про розмежування континентального шельфу і виключної економічної зони в Чорному морі. Звичайно, що це накладає відбиток на наші стосунки.

Румунія, це одна з найбільших сусідів України і в той-же час у нас не має прямого авіаційного зв’язку між Києвом і Бухарестом. Румунія і Україна мають виключно великий потік вантажів, який здійснюється залізничним транспортом. На жаль до цього часу угоди, яка-б регулювала перевезення залізничним транспортом до цього часу немає.

Румунія є державою, з якою ми маємо тісні зв’язки, але разом з тим в економічному плані зустріч Ради з питань торговельно-економічного співробітництва, це міжурядовий орган, як відбулася у 1996 році вперше, так до цього часу і не було більше таких зустрічей.

Можу сказати, що нас обох, і в Румунії і в Україні, є зацікавленість у тому, що б зміцнювались зв’язки між громадянами, але на відміну від наших сусідніх держав, інших, де значно зріс перелік переходів через кордон, з Румунією як була 13 на момент проголошення Незалежності так і залишається.»

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG