Антон Бутейко: «Ми постійно відчуваємо той факт, що у політичному спектрі Румунії існує друга за потужністю фракція у парламенті Румунії, партії «Велика Румунія». Офіційною програмою партії є вимоги, які стосуються території України і звичайно це накладає певний відбиток. Цей елемент і ідея фікс певної частини політичного істеблішменту зробити Румунію у рамках кордонів 1 грудня 1918 року він відбиває однозначно настрої певної частини населення і не йде у напрямку саме досягнення європейських стандартів у відносинах між державами. Але і Україна, і офіційний Бухарест налаштовані все-таки на розвиток добросусідських відносин.
З одного боку є бажання розвивати стосунки і вони розвиваються, з іншого боку, я-б сказав: це найпроблемніші моменти у зовнішньо-політичному спектрі України. Румунія є одним з небагатьох сусідів з якою у нас до цього часу не має договору про режим кордону і угоди про розмежування континентального шельфу і виключної економічної зони в Чорному морі. Звичайно, що це накладає відбиток на наші стосунки.
Румунія, це одна з найбільших сусідів України і в той-же час у нас не має прямого авіаційного зв’язку між Києвом і Бухарестом. Румунія і Україна мають виключно великий потік вантажів, який здійснюється залізничним транспортом. На жаль до цього часу угоди, яка-б регулювала перевезення залізничним транспортом до цього часу немає.
Румунія є державою, з якою ми маємо тісні зв’язки, але разом з тим в економічному плані зустріч Ради з питань торговельно-економічного співробітництва, це міжурядовий орган, як відбулася у 1996 році вперше, так до цього часу і не було більше таких зустрічей.
Можу сказати, що нас обох, і в Румунії і в Україні, є зацікавленість у тому, що б зміцнювались зв’язки між громадянами, але на відміну від наших сусідніх держав, інших, де значно зріс перелік переходів через кордон, з Румунією як була 13 на момент проголошення Незалежності так і залишається.»