Доступність посилання

ТОП новини

11 вересня першого року третього тисячоліття світ змінився


11 вересня першого року третього тисячоліття світ змінився

Київ, 11 жовтня 2001 - Над життям людства після 11 вересня розмірковують і в Україні.

Україна повинна бути з тими, хто воює з терористами – адже терористичні акти, скоєні у США, стосуються усього людства. Українські спецслужби повинні долучитись до анти терористичної боротьби, але українські вояки не повинні гинути на Середньому Сході задля цього. Так вважають кияни – учасники експрес-опитування “Фонду свободи”, проведеного 8 – 9 жовтня. Так вважають експерти українського Центру стратегічних досліджень. Крім того, на думку експерта Центру Павла Жовніренка, анти терористична операція в Афганістані вже розділила людство на християн і мусульман, і навряд чи найближчим часом сторони досягнуть порозуміння.

Фахівці київського Центру соціальних досліджень “Софія” зазначають, що Україна не повинна залишатись осторонь процесів, які відбуваються протягом останнього місяця. Проблема міжнародного тероризму, з однієї сторони, стосується України як складової християнської цивілізації, а з іншої – як проблема внутрішньої безпеки держави, яка поволі перетворюється чи не на загально-європейський відстійник нелегальних мігрантів.

Про можливий у недалекому майбутньому конфлікт цивілізацій нагадують у своїх дослідженнях експерти Українського центру економічних і політичних досліджень імені Розумкова. Адже протягом місяця всі з недовірою спостерігають за сусідами – по вулиці – по місту – по країні – по континенту. Прокидаються старі страхи, закладені до генетичної пам”яті того чи іншого народу - страх перетворитися на убивцю або страх стати жертвою. Оживають нетерпимість і ненависть до “зовнішніх ворогів” або “іновірців”.

І ніхто серед славних українських політологів не наважується прогнозувати, що буде далі. Сценаріїв розвитку – декілька. Українці сподіваються, що переможе принцип “поганий мир кращий від хорошої війни”.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG