Доступність посилання

ТОП новини

Ізраїльська преса про український аспект авіакатастрофи російського літака ТУ-154 над Чорним морем


Ізраїльська преса про український аспект авіакатастрофи російського літака ТУ-154 над Чорним морем

Єрусалим, 11 жовтня 2001 ― 11 жовтня в Ізраїлі було оголошено днем національної жалоби за жертвами авіакатастрофи над Чорним морем, у якій загинуло 78 осіб, більшість із яких – громадяни Ізраїлю.

За однією із версій причин авіакатастрофи, літак було збито українською ракетою С-200. Український аспект цієї трагедії широко коментується ізраїльською пресою.

На спеціальному пленарному засіданні ізраїльського парламенту Кнессета у день жалоби 11 жовтня виступили голова уряду Аріель Шарон та представники усіх парламентських фракцій. Засідання відбулося у присутності сімей загиблих в авіакатастрофі, а також посла Росії у Тель-Авіві Михайла Богданова.

Промовці наголошували на тому факті, що авіакатастрофа російського літака сибірських авіаліній є спільною трагедією ізраїльського та російського народів. Ніхто не згадував тієї версії причини трагедії, згідно з якою літак був помилково збитий українською ракетою.

Ця версія вважається тут найвірогіднішою. Хоча більшість ізраїльських газет не відкидає можливості українського сліду у цій трагедії, вони не хочуть обвинувачувати Україну до того моменту, доки спеціальна ізраїльсько-російська слідча комісія не винесе свого рішення.

Воєнний коментатор газети «Єдіот ахронот» Алекс Фішман, припускаючи причетність України до цієї трагедії, наголошує на тому, що катасрофа могла статися внаслідок людської помилки. Він пише про фінансові труднощі українського війська і, зокрема, частин протиповітряної оборони, які користуються застарілими системами озброєння.

Якщо ізраїльські офіційні особи сумніваються у причетності України до трагедії, то такого сумніву зовсім не мають ісламські бойовики угруповання «Хезболлах». А їм краще знати, чи підкладали ісламські терористи бомбу у російський літак, що летів з Тель-Авіва у Новосибірськ, чи ні. Точно знаючи, що ісламісти цього не робили, вони поздоровили солдатів українського батальйону з миротворчого контингенту ООН у Південному Лівані з успішною операцією проти Ізраїлю.

Ізраїльські сили безпеки, відправляючи своїх експертів на місце трагедії, мають на меті остаточно встановити причину катастрофи, бо вони повинні бути певні, що ізраїльська система заходів безпеки авіапасажирів діє бездоганно.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG