Доступність посилання

ТОП новини

Сiм’я Карич, найбагатша в Сербiї, пiсля недавньої втечi виявляє готовнiсть повернутися до країни


Сiм’я Карич, найбагатша в Сербiї, пiсля недавньої втечi виявляє готовнiсть повернутися до країни

Бєлград, 17 жовтня 2001 – Ще одна легенда завершується як фарс. Сiм’я Карич, яку вважали втiленням сербського сну, втекла з країни. Телебачення БК, власниками якого є чотири брати Карич, у понедiлок повiдомило, що Каричи були змушенi покинути Сербiю, оскiльки “їхню хату минулої ночi оточили невiдомi озброєнi снайперами”. У драматично-патетичному зверненнi до громадскостi голова сiм’ї докладно розповiв про iсторiю компанiї БК та їхнi заслуги перед народом й вiзчизною. Головним винуватцем вiн назвав голову спецiяльного урядового комiтету який займається порушенням законiв в ланцi економiки. Вiд президента Югославiї й прем’єр-мiнiстра Сербiї Каричи вимагають сформувати державну комiсiю, яка б докладно проаналiзувала, як сказано, небажаний перебiг подiй.

Мiнiстр внутрiшнiх справ Душан Михайлович заявив, що полiцiя немає даних про погрози Каричам та що гарантуватиме їм безпеку у разi якщо повернуться. Мiнiстр додав, що Каричи виїхали не в понедiлок, а ще в минулу п’ятницю та що не йшлося про втечу: вони без перешкод вiдлетiли до Вiдня.

Пiсля цього голова сiм’ї Боголюб Карич знову звернувся до громадскостi й виявив готовнiсть повернутися. У iнтерв’ю бєлградськiй газетi Данас вiн сказав, що перебуває в Косовi й додав, що компанiя готова спiвпрацювати з податковими й iншими органами.

Що ж це за сiм’я, долею якою хвилюється уся Сербiя? На початку вiсiмдесятих рокiв минулого столiття Каричи заробляли грошi як музики на ярмарках. Згодом заснували невеличке пiдприємство в косовському мiстечку Печ, в якому разом працювали серби й албанцi. Це сподобалося комусь у Бєлградi й фiрма дiстала кiлька кредитiв для розширення дiяльностi. Коли прийшов до влади Слободан Мiлошевич, компанiя БК стала привiлейованою, а найстарший Карич купив вiллу бiля резиденцiї глави держави в столичному районi Дедiнє.

Поки господарство занепадало, ця компанiя зростала з неймовiрною швидкiстю. Нинi в її складi є банк, телеканал, мережа мобiльних телефонiв, унiверситет тощо, та ще й кiлька десяткiв фiрм за кордоном, переважно в колишнiх радянських республiках. Преса пише, що iмперiя БК, мiж iншим, заснувала факультети менаджменту в Днiпропетровську й Запорiжжi та що Боголюба Карича обрано членом Компютерної академiї наук України. Як вони здобули усе майно – це вже комерцiйна таємниця. Вони заявляють, що усе – результат невтомної працi для добра народу.

Голова Нацбанку Младян Дiнкич нещодавно заявив, що Каричи розбагатiли завдяки привiлеям. Влада вiд компанiї вимагає сплатити понад 60 мiльйонiв марок податкiв на екстра прибуток. На думку бiльшостi економiстiв, компанiя БК – типове явище для посткомунiзму. Каричи розбагатiли на чужiй бiдi й намагаються легалiзувати майно та свою позицiю в суспiльствi. Чи повернуться та чи їм це вдасться, залежить вiд рiшучостi уряду, який в цьому випадку грає роль Робiн Худа: хоче взяти вiд новоспечених багачiв й вiддати убогим.

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG