Доступність посилання

ТОП новини

Згідно з повідомленням прес-центру Департаменту з виконання покарань Міністерства внутрішніх справ України, кількість ув’язнених у місцях позбавлення волі поступово зменшується


Згідно з повідомленням прес-центру Департаменту з виконання покарань Міністерства внутрішніх справ України, кількість ув’язнених у місцях позбавлення волі поступово зменшується

Київ, 17 жовтня 2001 - Це пов’язано, серед іншого, з переглядом їхніх справ у зв’язку з ухваленням нового Кримінального кодексу.

Таким чином, у місцях позбавлення волі залишається на сьогодні 190 тисяч осіб. І це, погодьтеся, немало. Ці люди потребують моральної підтримки, аби вони стали на шлях перевиховання і повернулись у суспільство право слухняними громадянами.

Патріарх Київський і всієї Русі – України Філарет підписав угоду про співробітництво між Українською православною церквою – Київський Патріархат і Держдепартаментом з виконання покарань; документ передбачає опіку з боку церкви над ув’язненими.

Ситуація в українських в’язницях навіть після помітного скорочення кількості ув’язнених залишається складною. Тіснота у камерах, велика кількість хворих на туберкульоз, недостатнє харчування, брак необхідних ліків – все це стало буденністю пенітенціарної системи України.

Тим то ініціатива церкви заслуговує на якнайширше суспільне визнання. Підписуючи відповідну угоду, керівник названого вище Держдепартаменту генерал – лейтенант Володимир Льовочкін високо оцінив роль церкви у виправному процесі ув'язнених і подякував за співпрацю. Благотворний вплив церкви на в’язнів відзначено у Київському Лук’янівському ізоляторі, де два роки тому почала діяти церква Св. Іова Багатостраждального. На думку Патріарха Філарета, поволі відбувається процес відродження давньої функції церкви – її соціального служіння.

Нині створена і діє Всеукраїнська міжконфесійна християнська місія у духовній опіці в місцях позбавлення волі, яка, до речі, координує зв’язки з католицькими і протестантськими церквами світу. Як повідомив Патріарх Філарет, християни з різних релігійних громад світу допоможуть українським в’язницям матеріально – поділяться фондами ліків, продуктів, інше.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG