Доступність посилання

ТОП новини

Спецназ США на території Афґаністану…


Спецназ США на території Афґаністану…

Прага, 19 жовтня 2001 – Президент США на прес-конференції в Шанхаї відмовився у п’ятницю коментувати перебіг військової операції в Афґаністані. І багато журналістів зробили висновок про початок нової, наземної, фази воєнних дій. Про це повідомили сьогодні й три провідних агенства Заходу – Ройтер, Сі-Ен-Ен і Бі- Бі-Сі – з посиланням на неназваних представників Пентаґону.

Ми вже повідомляли у середу, з посиланням на нашого кореспондента в Пакистані Аскольда Крушельницького, що спецназ США і Великобританії може діяти вже на території Афґаністану. Сьогодні про це інформують три провідних агенства Заходу. Окрім багатозначної відмови Джорджа Буша у Шанхаї, коли він у п’ятницю не захотів коментувати запитання журналістів щодо подій в Афґаністані, ми маємо вчорашню заяву міністра оборони США Дональда Рамсфелда, котрий заявив у Вашінґтоні про перехід антитерористичної кампанії у нову фазу, коли головна роль належатиме підтримці наземних операцій. Правда, американський міністр говорив в цілому про підтримку з повітря і технікою військ «Північного альянсу», котрий намагається протистояти талібам. А багато спостерігачів вважають, що Об’єднаний

антиталібський фронт не в силах здійснювати самостійні широкі наступальні операції у Афґаністані. Це показали й останні бої за Мазарі-Шаріф, котрий є одним із стратегічних військових пунктів Талібану.

Представники Пентаґону відзначили також, що перед малими групами спецназу поставлена низка чітких завдань, у тому числі проникнути в самий центр талібської армії і керівництва руху. Агенство Асошіейтед Пресс повідомило про те, що унаслідок американських бомбардувань 14 жовтня неподалік від Джелалабада загинув одни з найближчих помічників Осами бин Лядина – Абу Басер аль-Масрі. Двоє його охоронців отримали поранення. Керівництво «Аль-Каєди» підтверджує цю інформацію. Не виключають, що точності ударів по основних терористах в Афґаністані сприяють й малі групи спецназу США та Великобританії. Сьогодні американська авіація завдала, наприклад, кілька направлених бомбових ударів по об’єктах талібів у Кандаґарі, де знаходиться резиденція духовного лідера Талібану – мулли Мохаммада Омара.

Разом з спостереженнями засобів інформації за воєнними операціями в Афґаністані, обговорюється проблема створення нового коаліційного уряду у цій країні. Багато суперечливих варіантів можливої політичної коаліції пов’язані із значною неоднорідністю афґанського населення. Сьогодні агенство Асошіейтед Пресс опубліковуло такі цифри про те, хто такі «афґанці»: 44 відсотки від 24-мільйонного населення складають пуштуни, 25 відсотків – таджики, 10 – хозари, 8 – узбеки, 3 – туркмени, 10 – інші народності. Близько 3 мільйонів афґанців, переважно пуштуни, тимчасово переселилися на територію Пакистану, на території якого із 134 мільйонів його населення біля 16 мільйонів ті ж пуштуни. Виявляється, що на пакистанських теренах пуштунів десь у півтора раза більше аніж у самому Афґаністані. Тому зрозуміла така підтримка пакистанським релігійними верхами руху Талібан, у якому основні позиції в руках пуштунів. Інші етнічні групи Афґаністану незадоволені пуштунським засиллям і вважають пуштунів чваньками, котрі бачать себе людьми «вищого сорту».

У «Північному альянсі» практично немає пуштунів. «Північ»-таджики-воюють з талібами на півночі від Кабула, узбецькі підрозділи штурмують Мазарі – Шариф. А в центрі країни діють хозари.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG