Доступність посилання

ТОП новини
13 травня 2021, Київ 00:36

Прес-конференція членів фракції комуністів України з приводу ухвалення Земельного кодексу


Прес-конференція членів фракції комуністів України з приводу ухвалення Земельного кодексу

Київ, 30 жовтня 2001 - Парламентська фракція Комуністичної партії України на прес-конференції у Києві оголосила, що вона звернулася до Конституційного Суду щодо конституційності Земельного кодексу. Комуністи просять Конституційний Суд розтлумачити, як узгоджується кодекс із 13 і 14 статтями Конституції, які визначають землю в Україні є всенародною власністю. Окрім того, комуністи на чолі із лідером Петром Симоненком звертають увагу найвищих суддів на грубі порушення Конституції і регламенту парламенту під час ухвалення Земельного кодексу.

Насамперед Петро Симоненко звинуватив українські мас-медіа у тім, що вони не висвітлюють принципові положення процедури ухвалення доленосного документа.

Йдеться про значні порушення регламенту і Конституції. За словами лідера комуністів, мас-медіа використовують сьогодні для легалізації шахрайської діяльності так званої парламентської більшості. “І мовчати про це, або робити вигляд, начебто нічого не сталося, як це роблять українські мас-медіа, неприпустимо”, – вважає Петро Симоненко. Кільканадцять депутатів під час голосування не було у залі. І серед них такі особи, як Плющ, Волков, Бакай, Тигіпко, Франчук. А відповідно до регламенту, голосувати депутати мають лише особисто. Давно уже скасована норма про голосування бюлетенями, тут же знову до неї повернулися.

На 10-и бюлетенях не було жодних підписів. “І тому ми порушуємо питання про незаконність ухвалення Земельного кодексу”, – зазначали учасники прес-конференції.

Петро Симоненко наголосив, що позиція комуністів не змінюється – вони проти продажу землі, що пов*язано із винятковим значенням питання для життєвого простору майбутніх поколінь.

Член фракції комуністів Олександр Ткаченко обурений тим, коли говорять , що кодекс ухвалено. “Юридично це не так, бо за нього голосували у кабінеті заступника Голови парламенту Гавриша. Одним говорили – заходьте, другим – ні”, - каже Олександр Ткаченко.

Комуністи також звернулися листовно до Президента з проханням не підписувати кодекс. “Якщо Президент не прислухається, ми вживатимемо радикальніших заходів”, - сказав Петро Симоненко.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG