Доступність посилання

ТОП новини

Антитерористична кампанія


Антитерористична кампанія

Прага, 30 жовтня 2001 – Західні оглядачі і далі коментують перебіг антитерористичної акції в Афганістані. Щораз більше коментаторів висловлюють нині сумніви щодо можливого усунення талібану від влади і критикують антитерористичну коаліцію за затягування воєнної операції і за брак конкретної прикінцевої мети цієї операції.

Коментатор німецької газети «Франкфуртер альґемайне цайтунґ» Ґюнтер Нонемахер критикує Сполучені Штати за те, що вони не змогли передбачити наскільки тяжко буде подолати талібан. Крім того, веде далі автор, опозиційні до талібану сили Північного альянсу, на які робить ставку антитерористична коаліція, виявилися не настільки сильними і підготованими, як спочатку здавалося. На додаток існує іще одна проблема, яка перестала бути таємницею: узбеки і таджики, які входять до північного альянсу, своїм правлінням не змогли б принести миру Афганістанові. Проте, на думку автора, їхня перемога створила б принаймні нові політичні умови. Що би тут не трапилося, пише на закінчення автор, військові й політичні зусилля повинні бути спрямовані на Афганістан. Перенесення воєнних дій на сусідні мусульманські країни, приміром, на Ірак, як вважає автор, викличе непередбачені наслідки, які можуть потім вимкнутися з-під контролю.

Тим часом інша німецька газета «Ді Вель» містить коментар свого оглядача Ніколауса Бломе, який теж вважає, що воєнна операція в Афганістані не виправдала попередні очікування. Поки що не здобуто жодної важливої перемоги і постає небезпека дальшої поразки, пише коментатор. Ідеться про поразку не військову, а радше психологічну. Головним завданням антитерористичної коаліції, яку очолюють США, було усунення від влади режиму талібан. Це завдання поки що не виконано, веде далі автор. Воєнні дії затягуються і з кожним наступним днем зростають сумніви.

Вжиття сили, як крайнього заходу, виправдано навіть з боку демократій, закінчує автор, але такий крок повинен базуватися на серйозних причинах. Тим часом нинішня воєнна операція в Афганістані опинилася під знаком запитання.

Критика адміністрації Буша у рамках антитерористичної кампанії надходить і з іншого боку. Газета «Вашінгтон пост» скритикувала рішення властей, ухвалене після терористичних актів у Нью-Йорку і Вашінгтоні, затримати під слідством у США понад тисячу мусльман. При цьому, як підкреслює газета, міністерство юстиції і далі відмовляється пояснити цей крок і відповісти на основні запитання. Ідеться передусім про те, скільки із понад тисячі осіб залишаються під слідством? Хто ці люди і в чому їх запідозрено? Який є їхній статус? Де і за яких обставин їх затримано?

Міністерство юстиції, продовжує газета «Вашінгтон пост» не лише не може відповісти на ці запитання, а й не може відповісти – чому воно не може дати таких пояснень. Нам здається, веде далі газета, що це може створити серйозну проблему, яку потім тяжко буде розв’язати. Газета визнає, що уряд США стоїть перед тяжким завданням, однак, підкреслює, що уряд повинен діяти у традиційних рамках конституції США.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG