Доступність посилання

ТОП новини

Центр “Image-контроль” і виборчі перегони


Центр “Image-контроль” і виборчі перегони

Київ, 14 листопада 2001 - Виборчі політичні технології є своєрідним пальним для будь-якої передвиборчої кампанії. Включають вони в себе багато чого. Зокрема, й різноманітні соціологічні опитування, котрі не тільки допомагають визначати рейтинги, а й значною мірою самі формують їх. При цьому, звісно, претендуючи на об”єктивність і неупередженість. Претендує на це й дослідницький центр “Імідж контроль”, вважаючи власне останнє дослідження ще й безпрецедентним.

Пересічному вуху, в тому числі й журналістському, назва незалежного дослідницького центру “Імідж Контроль” говорить мало про що. Хоча люди посвячені подейкують про досить високу фаховість контори, заснованої, як не дивно, лише в нинішньому році. Про фаховість досліджень, проведених центром в кінці жовтня, говорили й заступники директора “Імідж Контролю” Костянтин Макєєв та Юрій Бауман. За їхніми словами, вперше в Україні опитано майже 20 тисяч респондентів з усіх 25 областей. Обсяг та структура опитування забезпечують достовірні рейтинги і вдвічі-втричі підвищують точність результату.

Райдужним цей результат серед партій є, насамперед, для КПУ, котра, як завжди, йде уперед – понад 18 % голосів. Більш ніж на 5 % і на третє місце здобулася й партія Зелених, незважаючи на ряд гучних скандалів. Здолали чотирьохвідсотковий бар’єр і СДПУ(о), НРУ та “Батьківщина”. Але певною сенсацією виявилось друге місце новоспеченої партії “Жінки за майбутнє”, за яку проголосували майже сім відсотків опитаних. Так що справа фемінізму живе й перемагає!

Серед загальноукраїнського рейтингу блоків картина така – на одному полюсі – велика КПУ, на іншому – маленьке “Яблуко”. За комуністів готові проголосувати 19 відсотків, на пів відсотка відстає від КПУ “Наша Україна”.

Цікаво, що третє місце з 10% зайняв сконструйований фахівцями центру віртуальний Демократичний блок прагматиків, куди могли б увійти, заповнюючи порожню нішу, партії підприємницько-прагматичного характеру.

Саме ці процеси, на думку представників “Імідж Контролю”, відбуваються нині на Лівобережжі і Південному Сході, звідки послідовно відступає на Захід Віктор Ющенко з “Нашою Україною”. Орієнтація цього політика лише на націонал-демократичну нішу вже призвела до того, що рейтинг пана Ющенка за три останні місяці знизився майже вдвічі. Втім, Віктор Ющенко з більш як 20% голосів залишається лідером серед політиків, на півтора відсотки випереджаючи Петра Симоненка. Найближчі ж переслідувачі спромоглися ледь подолати семи та шести відсоткові рубежі.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG