Доступність посилання

ТОП новини

Кримський прем’єр Валерій Горбатов – про формування уряду автономії


Кримський прем’єр Валерій Горбатов – про формування уряду автономії

Симферополь, 14 листопада 2001 - В Криму продовжується своєрідний “урядовий пінг-понг”. Уже минуло більше трьох місяців з дня відставки уряду Сергія Куницина, а новий склад Ради міністрів автономії сформований лише наполовину. При цьому голова Верховної Ради Криму Леонід Грач і кримський прем’єр Валерій Горбатов відповідальність за таку ситуацію покладають один на одного.

Обидва перші кримські посадовці регулярно роблять публічні заяви про відсутність протиріч між гілками влади в автономії. Однак, останнім часом сторони обмінялися взаємними звинуваченнями з приводу затягування формування нового кримського уряду. Нагадаю, що прем’єра було призначено ще у липні, а досі Рада міністрів АРК сформована лише наполовину.

У вівторок на засіданні Кримського прес-клубу ринкових реформ прем’єр-міністрів автономії Валерій Горбатов поклав відповідальність за затягування процесу формування нового уряду Криму на місцевий парламент. За його словами, уряд у цьому не винен:

– Є затягування із затвердженням Верховною Радою деяких членів уряду. А уряд працює, він сформований. Хоча не дуже приємно було, що певних урядовців парламент не затвердив. Причому – без пояснення депутатами причин та аргументів і висловлюючи благі побажання перед голосуванням. Сумно, що я розмовляв з багатьма депутатами й отримував запевнення у підтримці, а потім – повна протидія на сесії, - каже Валерій Горбатов.

Тим часом кримський спікер Леонід Грач зробив заяву, у якій він відкинув будь-які натяки на небажання парламенту автономії затверджувати кандидатури урядовців, поданих прем’єром. За його словами, Валерій Горбатов представив до Верховної Ради Криму кандидатури лише 3 осіб, в той час, як в уряді існує 13 вакансій. Правда Леонід Грач обійшов увагою той факт, що ще у вересні парламент автономії, повністю ним контрольований, відхилив 6 кандидатур, запропонованих Валерієм Горбатовим.

Останній каже, що на якості роботи уряду той факт, що половина урядовців є лише виконувачами обов’язків міністрів і віце-прем’єрів, - не позначається:

– З іншого боку, ми хочемо, щоб ті люди, яких ми представили – вони обов’язково пройшли б. Тобто, якщо ми впевнені, що три кандидатури пройде, то ми виставляємо три особи. Якби було б 13 – ми подали б 13. Парламент поки до цього не готовий, - вважає кримський прем’єр Валерій Горбатов.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG