Доступність посилання

21 Вересень 2017, Київ 03:47

Спеціальні служби США виявили щонайменше шість терористичних осередків на території Америки


Спеціальні служби США виявили щонайменше шість терористичних осередків на території Америки

Нью-Йорк, 19 листопада 2001 – Серед заарештованих за підозрою у причетності до терористичних організацій (а таких людей арештували нині вже понад одну тисячу, майже всі вони походить з Близького Сходу і всі мусульмани) виявлено певну кількість активістів мережі бін Ладена та пов’язаної з нею палестинської тероористичної організації Хамас. Як твердять представники Федерального Бюро Розслідувань, ці люди користувалися викраденими кредитними картками та отримували грошові перекази з арабських країн. Вони виготовляли фальшиві документи та візи для проникнення на територію Америки й часто переїздили з місця на місее у супроводі помічників з-поміж ісламістів. Так само поводилися арабські терористи, готуючись до повітряного піратства 11 вересня. Вони майже не сиділи на місці, завжди подорожували.

Тим часом інші екстреміти організовували в Техасі збирання коштів нібито на допомогу бідним на Близькому Сході, а гроші пересилали терористичній мережі бін Ладена – через фінансову контору Баракат, яку нещодавно занесено до списку держдепартаменту як помічників терористів. Вони вербували молодих арабів-студентів у Каліфорнії, розробляли у Бостоні і Детройті плани терактів за кордоном. «Ми виявили людей у Сполучених Штатах, які належать до терористичних груп, підтримують їх і допомагають їм. Ми тепер намагаємося з’ясувати маштаби цієї діяльності»,- заявив Роберт Моллер, директор ФБР.

За словами працівників цього федерального відомства, осередки сприяння терористам існують у Бостоні, Нью-Джерсі, у передмісті Вашингтона, Техасі, південній Каліфорнії та на середньому заході, зокрема, у Детройті, де мешкає багато мусульман. Докази цієї загрози зібрано шляхом перехоплення телефонних розмов між терористами, зовнішнього аґентурного спостереження, допитів, обшуків за ордером прокуратури в помешканнях підозрюваних, а також завдяки перевірці й аналізу грошових переказів з-за кордону. Тисячі аґентів перевіряли кожен доказ, здобутий не лише під час нинішнього слідства, а й наслідком розвідувальних операцій останніх десятьох років. Це дозволило створити досьє на підозрюваних поплічників тероризму. Слідство триває, ФБР нині планує опитування десь п’ятьох тисяч мусульман в Америці.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG