Доступність посилання

24 Листопад 2017, Київ 14:15

Третя аварія на прикордонному нафтотерміналі в Балтійському морі


Третя аварія на прикордонному нафтотерміналі в Балтійському морі

Вільнюс, 30 листопада 2001 — Лише наприкінці минулого тижня суспільству стало відомо, що знов сталася аварія на Бутінзькому нафтотерміналі. Третя аварія протягом двох років його діяльності і найкрупніша.

Спочатку керівництво литовського нафтового концерну “Мажейкю нафта”, якому належить термінал в Бутінге, повідомило, що під час аварії, яка сталася в п’ятницю тиждень тому, до моря потрапило 10 тонн нафти. Тепер виявляється, що в море потрапило щонайменше 40 тонн, а можна прогнозувати й більшу кількість, за словами литовського міністра довкілля Арунаса Кундротаса.

Аварія спричинила шкоду в розмірі майже одного мйльйона доларів. Нафта потрапила до моря підчас її перекачки до танкера, в результаті тріщини в підводному шлангу. Оскільки Бутінзький нафтотермінал знаходиться в морі на відстані сімох кілометрів від берега і ледве двох кілометрів від кордону з Латвією, кожна аварія в Бутінге стає причиною погіршення відносин поміж двома сусідніми країнами. І тепер, ймовірно, значна частина нафти потрапила до латвійських територіальних вод, може забруднити не тільки литовські, але й латвійські пляжи.

Перша аварія на Бутінзькому нафтотерміналі сталася 6 грудня 1999 року, ледве кілька тижнів після відкриття нафтотерміналу. 6 березня цього року сталася друга екологічна аварія, до моря потрапило біля 3 тонн нафти, і за шкоду, яку спричинено природі сусідньої країни, Латвія донині вимагає від Литви заплатити компенсацію на суму приблизно 100 тисяч доларів США.

Тепер, якщо 23 листопада до моря потрапило понад 40 тонн нафти, Латвія вимагатиме й відповідно більше відшкодування. Литовський міністр середовища Кундротас цього разу, на відміну від офіційного литовського ставлення в попередні рази, вибачився перед латвійським міністром охорони довкілля і регіонального розвитку Володмиром Макаровсом.

Литовський науковець академік Антанас Кудзіс вважає, що запобігти екологічним аваріям на Бутінзькому терміналі можна лише тоді, якщо замість плавучої платформи в морі збудувати дорогий термінал типу стаціонарної платформи. Будівництво плавучого терміналу Литві кілька років тому обійшлося майже в 300 мільйонів доларів.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG