Доступність посилання

ТОП новини

На іноземців, українців у тому числі, чекають обмеження при в’їзді до Угорщини


На іноземців, українців у тому числі, чекають обмеження при в’їзді до Угорщини

Будапешт, 30 листопада 2001 - Отже, з 1 січня 2002 року при в’їзді до Угорщини терміном на три дні туристу обов’язково треба буде показати на кордоні 15 тисяч форинтів (приблизно 55 американських доларів). Однак, щоб у нього бува не виникало зайвих ілюзій щодо подальшого перебування в цій країні, прикордонники ставитимуть гостеві в закордонному паспорті «триденну печатку». Бажаєш побути трохи довше – тоді показуй на кожен додатковий день перебування в державі по 5 тисяч форинтів (майже 20 доларів). Якщо вищезгаданих сум в іноземного гостя не виявиться, прикордонники змушені будуть відіслати його назад. Проте, і це ще не все. Тримісячне перебування в Угорщині, згідно з новими регуляціями, має бути ґарантоване знову ж таки відповідною кількістю грошей, яка дорівнює 360 доларів або 100 тисяч форинтів в угорському еквіваленті.

Одразу слід сказати, що нововведення практично не позначиться на гаманцях західних европейців. Утім, громадяни сусідніх з Угорщиною країн, зокрема, України, Румунії чи небагатих балканських республік, відчують це на собі вельми суттєво. Подейкують, що навіть широкорозрекламований статус закордонного угорця, який також стане чинним наступного року, не звільнить етнічних угорців від потреби пред’являти угорську національну валюту на кордоні. Громадяни України й надалі можуть їздити до своїх родичів на запрошення, якщо в такому листі той, хто приймає, бере на себе відповідальність перед угорськими властями, що забезпечить родича житлом і продуктами харчування впродовж певного періоду.

Згідно з повідомленням прес-служби прикордонних військ Угорщини, станом на кінець жовтня цього року 29 осіб не отримало дозвіл в’їхати до країни через відсутність грошей. Однак, з початком дії нових правил закону про перебування чужинців кількість іноземних громадян, яким відмовлять в’їхати в Угорщину, може суттєво збільшитись. Новий порядок, однак, чітко не обумовлює, який вид грошового забезпечення може бути у мандрівників. Прикордонники братимуть до відома, скажімо, не тільки готівку, а й кредитну картку, і лише якщо контролер відповідно вмотивує своє рішення, то може попросити іноземця показати йому витяг з банківського рахунку. Ба більше, коли на КПП виявиться банкомат, то служивий має право примусити туриста зняти на місці обумовлену суму валюти, потрібну для перебування гостя в країні.

Навряд чи вищенаведені правила могли б сподобатися дрібним бізнесменам, які промишляють у прикодонній зоні контрабандою цигарок, алкогольних напоїв, фарбою тощо. Як і досі, вони чудово знаходитимуть обхідні шляхи. Однак, для «простих» українських громадян нововведення означатимуть ще одну перешкоду реалізувати своє право вільного пересування, деклароване міжнародними нормами.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG