Доступність посилання

19 Вересень 2017, Київ 22:17

«Проблема Лєппера» в польському Сеймі – немає нині іншої політичної сили, окрім Народної самооборони, до якої б дослухався електорат крайніх правих


«Проблема Лєппера» в польському Сеймі – немає нині іншої політичної сили, окрім Народної самооборони, до якої б дослухався електорат крайніх правих

Варшава, 30 листопада 2001 – Ми не раз згадували прізвище Анжей Лєппер. Це не просто депутат, який представляє крайньо-праве крило в Польському селянському русі і очолює третій за чисельністю парламентський клуб. Лєппер – це екстравагантний, брутальниий, дехто відкрито каже – хамський – стиль у політиці, який знайшов своє місце в новообраному польському Сеймі. Ба більше, Лєппера навіть були обрали заступником голови парламенту. 29 листопада депутати відкликали Лєппера з цієї посади, але умови, за яких це було зроблено, справді скандальні. Анжей Лєппер з трибуни Сейму звинуватив чільних польських політиків з панівної партії Союз лівиці демократичної і з опозиційної громадянської платформи у хабарництві в особливо великих розмірах.

Лєппер назвав час, місце, де, за його словами, взяв хабар на суму понад сто тисяч доларів «президент» Варшави Павло Піскорський. Лєппер потрясав перед присутніми документами, в яких начебто є докази, що хабарі брав і нинішній міністр закордонних справ Польщі Влодіміж Тімошевіч і лідер Громадянської платформи Анжей Олєховський. Лєппер називав імена польських мафіозі, які давали нібито хабарі цим політикам, і запевняв, що має свідків і докази. Посли Сейму слухали як ошелешені. Виступ Лєппера був для всіх шоком. Після перерви прем’єр-міністр Польщі Лєшек Міллер взяв слово і сказав, що виступом Лєппера мусить зайнятися прокуратура. «То хам!»,- сказав про Лєппера Павло Пісковський – мер Варшави і депутат Сейму. Парламентарі заговорили про ймовірну їхню згоду на позбавлення Лєппера депутатського імунітету.

Що цікаво, що сам Анжей Лєппер – лідер крайньо-правої селянської партії Народна самооборона – почувався при цьому дуже впевнено. Він каже, що має докази на свої звинувачення і що нинішній Сейм, якщо не буде змінена політика уряду, не проіснує й півроку. «Ви повинні йти гусей пасти,- звертався Лєппер до депутатів,- бо корів не вміли б допильнувати. І все ж у кулуарах парламенту висіло в повітрі питання: а якщо факти, які оприлюднив Лєппер, виявляться правдою. Деякі з політиків припускають, що Лєппер міг дістати інформацію від спецслужб. Словом, у польському Сеймі скандал, якого за останніх одинадцять років після падіння в Польщі соціалізму ще не було.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG