Доступність посилання

ТОП новини

У Львові створено громадське неформальне об’єднання “Українська рада”


У Львові створено громадське неформальне об’єднання “Українська рада”

Львів, 4 грудня 2001 - До його складу увійшли відомі науковці, громадські діячі, літератори. Українська рада не має наміру висувати своїх кандидатів на вибори до українського парламенту чи місцевих органів влади. Однак її засновники намагатимуться активно впливати на формування громадської думки. Однак чи вдасться Українській раді зразка третього тисячоліття проіснувати довше, аніж українській національній раді, що була створена у Львові у 1918 році?

Назвати об”єднання національною радою було б, на думку організаторів нового об”єднання, занадто гучно.А ось задекларувати створення громадської неформальної організації під назвою “Українська рада” навіть необхідно. Адже сьогодні Україна охоплена надзвичайно небезпечними тенденціями. Економічну і соціальну кризи супроводжує моральна криза владних еліт, - сказано у статутній декларації Української ради. За словами її членів, українці сьогодні розчаровані владою. У державі прогресує русифікація, яка загрожує не лише існуванню українській державності, але й загалом українству як історично сформованій спільноті. Цю думку поділяють академік Ярослав Дашкевич, науковець, один із засновників Руху Любомир Сеник, академік Романів, усього 17 відомих осіб. Ще один член ради, Юрій Шухевич, каже про потребу зречення від останнього десятогоріччя бездіяльності. Адже воно, на його думку, засвідчило, що українці належать до категорії людей, які не вміють вчитися на власних помилках.

У планах Української ради - створення аналітичного інформаційного центру, який відслідковуватиме події в державі, розповідатиме людям правду про те, що діється у її політичному житті. Адже Українська рада вважає, що “політика в Україні є брудною справою через людей, які у неї приходять.” Тому нині для громадськості важливо володіти об’єктивною інформацією про тих осіб, які прагнуть потрапити до парламенту.

Українська рада хоче стати радою довіри для суспільства та нації. Вона не вважає радикалізм та революційність основними методами очищення українського суспільства. Відтак Українська рада пропонуватиме реальні заходи задля зміцнення безпеки нашої держави, економічного і культурного розквіту української нації.

З огляду на список поважних осіб, які зголосилися до участі в українській раді, слід сказати, що вона чимось нагадує український варіант ради старійшин. Без сумніву, її голос обіцяє бути і мудрим, і виваженим. Та, однак, чи буде він настільки голосним, щоб його могло чути усе суспільство?

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG