Доступність посилання

18 Жовтень 2017, Київ 01:51

У Німеччині позитивно оцінили візит канцлера ФРН Герхарда Шрьодера до Києва


У Німеччині позитивно оцінили візит канцлера ФРН Герхарда Шрьодера до Києва

Бонн, 7 грудня 2001 - На думку німецького політолога, професора Кельнського університету Герхарда Сімона, міжурядові німецько-українські консультації на найвищому рівні засвідчили, що ФРН і надалі серйозно зацікавлена в подальшому зближенні Києва з Заходом.

Візит глави уряду ФРН до Києва мав дуже велике значення для України, враховуючи те, що канцлер Німеччини Герхард Шредер був практично єдиним західним лідером, який цього року відвідав цю колишню радянську республіку, вважає німецький політолог, професор Кельнського університету Герхард Сімон.

“Мені здається, що результати цього візиту, особливо з української перспективи, є непоганими. Адже канцлер пообіцяв Україні підтримку в процесі підписання угоди про асоційоване членство в ЄС. Крім того, вдалося досягти домовленості про реструктуризацію українських боргів, що відкрило шлях для страхування з боку ФРН німецького експорту до України. Звичайно це позитивні сигнали, але сенсаціями їх не назвеш”, - зазначив Герхард Сімон.

На думку німецького політолога, результати нинішніх німецько-українських консультацій ще раз засвідчили, що Німеччина зацікавлена в подальшій західній інтеграції України і ні в якому разі не прагне її політичної ізоляції. Водночас німецький політолог наголосив: “Внутрішньополітичні проблеми України, з якими їй доводиться мати справу протягом останнього року, зовсім не сприяли покращенню її іміджу в світі. Її президент не користується високою популярністю на Заході. Але ми не зацікавлені в тому, щоб Україна відчула себе записаною до якогось “чорного списку”. Адже це може сприяти проведенню Києвом політики, яка б суперечила інтересам Заходу.”

Герхард Сімон звернув увагу на те, що проводити переговори з нинішньою Україною стало складніше, ніж кілька років тому. Особливо це стало помітно після того, як до влади в сусідній Росії прийшов Володимир Путін, що сприяло зближенню обох країн. У політиці Києва тепер можна помітити дещо більшу дистанцію до Заходу. З іншого боку після терактів у США, зауважив Герхард Сімон, Москва стала більш відкритою по відношенню до Америки та НАТО. “Цілком імовірно, що це сприятиме також і подальшому зближенню України із Заходом, оскільки тепер Кремль висловлюватиме менше незадоволення прозахідною політикою Києва”, - вважає німецький політолог, професор Кельнського університету Герхард Сімон.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG