Доступність посилання

19 Листопад 2017, Київ 10:48

Четвертий парламент: час вибору. З’їзд лібералів пікетували “яблучники”, а Віктор Ющенко продовжує організаційне оформлення свого блоку


Четвертий парламент: час вибору. З’їзд лібералів пікетували “яблучники”, а Віктор Ющенко продовжує організаційне оформлення свого блоку

Київ, 7 грудня 2001 - Сьогодні керівники Комітету виборців України дали прес-конференцію на тему “Результати моніторингу передвиборчої ситуації у листопаді 2001 року”. Основна робота фахівців КВУ полягала у спостереженні за дотриманням законності під час передвиборчої кампанії. Головним порушенням, на їхню думку, стало використання службового становища на підтримку певних політичних сил та втручання влади у передвиборчий процес. Детальніше пояснює речник КВУ Олександр Черненко:

“ - За всіма нашими даними найбільший рекордсмен, на користь кого здійснюються ці порушення – це блок “За єдину Україну”. Поки що ці порушення у формі заяв державних службовців найвищого рівня, зокрема, деяких губернаторів, про підтримку цього блоку. Також є надання представникам партій, які входять в цей блок, службових приміщень, службового автотранспорту для виборчих заходів. Є тиск з боку керівників підприємств на своїх представників, щоб вони вступали в ці партії. Найпоширеніше порушення – це надання безкоштовних товарів та послуг, або організація безкоштовних благодійних акцій з метою агітації. Тут рекордсменом звичайно є партія “Жінки за майбутнє України”.

Ліберальна партія України провела сьогодні сьомий з’їзд. Будинок, де відбувався цей захід, пікетували активісти партії “Яблуко”. Вони тримали гасла: “Донецьк-Суми-нари”, “Ющенко плюс Щербань ЮЩербний блок”. Я зустрівся з пікетувальниками: “ - Ви мені можете пояснити, що ви пікетуєте? - Ні нам не можна. - А хто може? - Ми пікетуємо проти протиправних дій Щербаня в Сумах та області. Він на керівні пости ставить своїх наближених, які займаються корупцією. Вони відбирають підприємства у їхніх власників”.

А тим часом делегати з’їзду Ліберальної партії ухвалили рішення приєднатися до блоку Віктора Ющенка “Наша Україна”. Я запитав у першого заступника голови ЛПУ Миколи Жулинського, на яку квоту у цьому блоці вони розраховують:

“Ми, чесно кажучи, ставимо перед собою мету максимально сприяти консолідації усіх політичних сил національно-демократичного спрямування. Тому для нас кількість наших мандатів не є принциповим. Тому я сьогодні працюю просто з Віктором Ющенком. Я зараз є координатором Громадської ради, яка створюється на підтримку блоку Віктора Ющенка.

- Він сказав, що це фінальний тиждень в організаційному оформленні блоку “Наша Україна”. Яка ситуація на цей момент?

- На сьогодні є велика кількість партій, які входять в цей блок. Є Політична рада, куди входять голови НРУ, УНР, ПРП, партії “Солідарність” і розглядається питання хто ще приєднається. Це буде вирішувати Політична рада”.

Що ж Микола Жулинський відповів в стилі свого патрона. Второпати дуже важко. Розібратися хто є хто в блоці “Наша Україна” намагався Віктор Березанець:

“Очевидно в заяві Віктора Ющенка не так уже й багато перебільшення. Це якщо брати формальний бік справи. Якщо ж говорити про ідеологічну чи бодай політичну єдність блоку, то про єднання різновекторних сил, чи окремих політиків, які входять до блоку, говорити взагалі не доводиться. Втім, трагедії з цього ніхто не робить. Адже блок “Наша Україна” і був задуманий, як широке політичне об’єднання. Настільки широке, що навіть теоретично може спромогтися хіба що на єдину функцію – утворити в майбутньому парламенті не ліву більшість.

А про розходження в позиціях політиків, що входять до блоку, ці політики намагаються не говорити. Коментує заступник голови УНР В’ячеслав Кириленко:

- Суб’єкти блоку уникають детального обговорення цього питання. Відтягують його. Оскільки ці розходження можуть бути. Разом з тим, я не думаю, що вони будуть по якихось параметрах. По параметрах: Україна – незалежна, українська, демократична, ринкова.

Триває всеукраїнський перепис населення. А на Полтавщині місцева влада, так би мовити, поєднує приємне з корисним. І людей рахує, і за своїх симпатиків агітує. За цим спостерігала Людмила Кучеренко:

Так, на нараді з інструкторами та обліковцями одного з переписних відділів секретар полтавської міськради пан Михайлик та заступник голови Київського райвиконкому пан Бабенко “по батьківськи” застерегли від того, аби їх не використали для агітації, як вони сказали, партійки, яких уже більше ста. І одразу розтлумачили, як же діяти правильно:

“Безумовно, люди запитуватимуть вас за кого голосувати. То ви повинні відповісти: За нинішнього полтавського міського голову Анатолія Кокобу. У місті є господар і іншого нам не треба. Пенсії – платить. Зарплату бюджетникам, хай не велику й затримками – платить. Тролейбуси ходять. Що ще треба?”

На додачу керівні мужі видали багатокілограмові стуси листівок, щоб обліковці поклали їх до своїх портфелів і вкинули в поштові скриньки полтавцям. Це звернення пана Кукоби до учасників перепису, де сказано, що “Проблеми потрібно вирішувати спільними зусиллями територіальної громади. Лише у співпраці та взаєморозумінні можливі успіхи, якими ми з вами пишаємося.”

Звісно, ніхто в полтавців не запитував, чим вони пишаються, і чи пишаються взагалі.

До речі, ні видавець, ні наклад на листівках мера не вказані. Як не вказано, що за рівнем зарплати Полтавщина посідає аж 23 місце в Україні, а Полтавські ціни на продукти нижчі, хіба що від київських та ялтинських у сезон відпусток.

А в Україні завтра великий день з’їздів. У Києві на свої форуми збираються Народний Рух України і Український народний рух, які ухвалюватимуть рішення про переобрання керівництва і вступ до “Нашої України”. З’їзди Аграрної партії у Києві і “Трудової України” у Миргороді, відповідно, вступатимуть у блок “За єдину Україну”. Як між з’їдами курсуватимуть лідери цих блоків Володимир Литвин і Віктор Ющенко залишається лише здогадуватися.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG