Доступність посилання

23 Жовтень 2017, Київ 07:56

День уряду з державних гарантій відновлення заощаджень громадян


День уряду з державних гарантій відновлення заощаджень громадян

Київ, 11 грудня 2001 - Сьогодні на сесії Верховної Ради України відбувся День Уряду. Депутати з’ясовували, як Кабінет Міністрів виконує Закон “ Про державні гарантії відновлення заощаджень громадян України “. Якщо говорити коротко, то картина у цьому вельми болючому питанні є невтішною. І це ще м’яко сказано.

У черговий раз парламент продемонстрував свою майже абсолютну індиферентність у такому чутливому для кожної категорії населення питанні. Погодьтеся, навряд чи серед ваших батьків, знайомих знайдеться такий, який би хоча б інколи не згадував про свої грошові заощадження. Але під час розгляду питання у залі було обмаль депутатів, доповідач , міністр фінансів Ігор Мітюков мляво та нечітко звітував щодо поточного стану справ . Не можна сказати,що була відтак діловою та конструктивною атмосфера навколо обговорення ситуації. З одного боку , дивно, адже ж напередодні вибори, і питається, чому депутатам не скористатися шансом потурбуватися про проблеми виборців. З другого боку – ситуація стандартна, такі слухання засвідчують формальний підхід до розв’язання проблеми. Ну а з третього боку – добре,що хоча б у такий спосіб звертається увага на це болюче питання повернення заощаджень.

На сьогодні Україна заборгувала своїм громадянам 131 мільярд гривень. Це дуже велика сума, вона дорівнює трьом бюджетам України. Фінансові ресурси для виплат заощаджень, ясна річ, обмежені. Тому-то розрахунки з людьми здійснюються дуже повільно. Наступного року цей процес пришвидшиться, але незначною мірою, оскільки у Держбюджеті - 2002 на відновлення заощаджень передбачено 500 мільйонів гривень. Меткі парламентарії підрахували- з такою сумою поновлювати заощадження громадянам треба буде небагато-немало тисячу років.

І тому парламент вирішив при формуванні бюджету-2002 суму для заощаджень включити до внутрішнього державного боргу, зважаючи на інфляцію перерахувати заощадженя. А ,головне, вирішено продовжити переговори з Росією щодо врегулювання повернення вкладів та у двохмісячний термін опрацювати механізм повернення грошей. Однак кожен із законодавців пропонував свій шлях бодай початкового вирішення питання. Наприклад, Іван Салій із фракції “Єдність” вважає,що навколо питання заощаджень йде велика політична гра і напередодні виборів його штучно загострюють. Іван Салій:

«Я вважаю,що і Президент,і парламент, і уряд мають прийняти рішення,щоб кожен місцевий бюджет долучився до цієї проблематики. Можливо, 5-10 відсотків щороку від бюджетних коштів направляти на виплату заощаджень усіх бюджетів. Потрібна згода усього суспільства. Але я вважаю, що досягти такого рішення можна буде у наступному парламенті.»

Комуніст Валентин Матвеєв вважає,що виділені урядом 500 мільйонів на виплату заощаджень – це просто фікція. І бесперспективний підхід:

«Ми пропонували,щоб на виробництво і продаж лікерогорілчаних виробів та тютюнових була монополія держави. Так відбувається в усьому світі. Це за сьогоднішнього стану економіки один із тих фінансових важелів, який би допоміг вирішити і цю проблему.»

Однак поки депутатські пропозиції так і залишаються пропозиціями. Можливо, цю проблему подужає таки наступний парламент.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
XS
SM
MD
LG